Dobre Miasto. Zabójstwo 45-letniego mężczyzny. Sprawcy przyznali się do winy

2021-09-15 14:40 agada
Dobre Miasto. Zabójstwo 45-letniego mężczyzna. Sprawcy przyznali się do winy
Autor: KMP Olsztyn Dobre Miasto. Zabójstwo 45-letniego mężczyzna. Sprawcy przyznali się do winy

Zabójstwo 45-letniego mieszkańca Dobrego Miasta. Po kilku godzinach od zdarzenia policjanci ustalili i zatrzymali do tej sprawy 18 i 21-latka. W środę (15 września) mężczyźni usłyszeli zarzut zabójstwa, do czego się przyznali. Grozi im dożywocie.

Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście w niedzielę rano (12 września) otrzymali informację o zwłokach mężczyzny znalezionych na klatce schodowej jednego z budynków na terenie miasta. Na miejsce natychmiast skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza oraz załoga karetki pogotowia, z której obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon 45-latka.

W sprawie śmierci mieszkańca Dobrego Miasta wszczęte zostało śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Olsztyn-Północ. - Po wstępnych oględzinach miejsca przestępstwa, śledczy nie mieli wątpliwości, że śmierć 45-latka nastąpiła przy udziale osób trzecich, o czym świadczyły powierzchowne obrażenia denata czy otwarte drzwi prowadzące do mieszkania 45-latka, w którym panował ogólny bałagan. Decyzją prokuratora ciało 45-latka zabezpieczono do prosektorium do dalszych badań sekcyjnych - informuje podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

Raport z anteny 15.09. godz.10

Śledczy rozpytali sąsiadów w celu ustalenia okoliczności tego zdarzenia. - Funkcjonariusze dowiedzieli się m.in. tego, że sprawcy z poszkodowanym wspólnie spożywali alkohol i że w trakcie libacji doszło prawdopodobnie do kłótni między biesiadnikami, która przerodziła się w rękoczyny. Przeprowadzona na miejscu zdarzenia wizja lokalna przy udziale jednego z zatrzymanych pozwoliła dokładnie odtworzyć przebieg zaistniałej sytuacji skutkującej ostatecznie śmiercią 45-latka - dodaje podkom. Rafał Prokopczyk.

Na podstawie przeprowadzonych czynności policjanci wytypowali dwóch mężczyzn mogących mieć związek z tym zdarzeniem. 18 i 20-latek zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Źródło: Dobre Miasto. Zabójstwo 45-letniego mężczyzny. Sprawcy przyznali się do winy
Nasi Partnerzy polecają