Dostawczak zatrzymany na obwodnicy Olsztyna. Miał tablicę rejestracyjną WYCIĘTĄ Z KARTONU

i

Autor: GITD Dostawczak zatrzymany na obwodnicy Olsztyna. Miał tablicę rejestracyjną WYCIĘTĄ Z KARTONU

Dostawczak miał tablicę rejestracyjną WYCIĘTĄ Z KARTONU. Kierowcę zatrzymano na obwodnicy Olsztyna

2021-11-24 12:42

Inspektorzy transportu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu dostawczego z przyczepką. Wówczas wyszło na jaw, że pojazd nie ma ważnych badań technicznych, a jego tablica rejestracyjna jest... wycięta z kartonu. Mężczyzna otrzymał zakaz dalszej jazdy oraz mandat karny.

Kontrola miała miejsce w poniedziałek (22 listopada) na obwodnicy Olsztyna. Funkcjonariusze Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej zatrzymali kierowcę dostawczego busa z przyczepką. Okazało się, że pojazd pozostawia wiele do życzenia.

— Z układu wspomagania kierownicy wyciekał płyn. Termin badania technicznego dostawczaka upłynął w 2019 roku. Dowód rejestracyjny figurował w systemie jako zatrzymany, a przednia tablica rejestracyjna była wycięta z kartonu. Urządzenie ciągnięte za pojazdem nie zostało w ogóle zarejestrowane. Nie posiadało oświetlenia, gdyż jak tłumaczył kierowca belka ze światłami jest niesprawna — poinformował Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

CZYTAJ TEŻ: Dni wolne od pracy 2022. Będzie aż siedem długich weekendów! [KALENDARZ ŚWIĄT]

Inspektorzy wydali zakaz dalszej jazdy. Samochód wraz z przyczepką odjechał z miejsca kontroli na lawecie. Kierujący został ukarany mandatem karnym.

Sedno Sprawy - Władysław Kosiniak-Kamysz

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Dostawczak miał tablicę rejestracyjną WYCIĘTĄ Z KARTONU. Kierowcę zatrzymano na obwodnicy Olsztyna