Akcja Znicz

i

Autor: Policja Akcja Znicz

Dziś Zaduszki - zachowajmy ostrożność na drogach. Trwa akcja Znicz

2021-11-02 15:52

Długi weekend za nami, ale policja wciąż apeluje o rozsądek. Dziś Dzień Zaduszny i nadal tłumnie odwiedzamy groby bliskich. Mamy tez pierwsze podsumowanie akcji Znicz na drogach Warmii i Mazur. Nie obyło się bez ofiar.

Olsztyn. Zderzenie dwóch aut. Ranny został pieszy stojący przy przejściu

Mamy pierwsze podsumowanie akcji Znicz i długiego weekendu na drogach

Mimo próśb, apeli i zaostrzonych kar, pijani kierowcy wciąż są plagą na polskich drogach. Warmińsko-mazurscy policjanci wstępnie podsumowali długi weekend na drogach regionu, nie obyło się bez ofiar.

Od piątku na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do 3 wypadków drogowych. Niestety, w jednym z nich zginęła jedna osoba, a 2 osoby zostały ranne. Policjanci pracowali na miejscu 49 kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali także 2 nietrzeźwych kierujących. W sobotę około godz. 23:00 oficer dyżurny Komisariatu Policji w Biskupcu otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Stanclewo-Lipowo w gminie Biskupiec. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 40-letni kierujący osobowym audi z nieznanych przyczyn na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Autem podróżował także 36-letni mężczyzna oraz 37-letni kobieta. Niestety, pomimo udzielonej pomocy przedmedycznej, na skutek poniesionych obrażeń 36-letni pasażer zginął na miejscu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie 40-letniego kierującego 1,2 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. 40-latek trafił do policyjnej celi. W najbliższym czasie będą z jego udziałem wykonywane czynności procesowe. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Biskupcu – mówi Andrzej Jurkun z olsztyńskiej KMP.

Czy znasz ceny polskich produktów

Pytanie 1 z 5
Ile kosztuje chleb?

Dziś Zaduszki

02. listopada również tłumy ruszają odwiedzić groby bliskich. Policjanci drogówki przeprowadzają wzmożone kontrole, a tam gdzie jest to konieczne, sterują ruchem. Nie zwalnia nas to zmyślenia, ani obowiązku dostosowania prędkości. Funkcjonariusze przypominają, aby poza zachowaniem szczególnej ostrożności na drodze, zadbać również o zabezpieczenie swojego mienia przed dostępem osób niepowołanych. Zwróćmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo własne i osób znajdujących się w pobliżu. W razie niepokojących zachowań pamiętajmy o powiadomieniu służb ratunkowych, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 – dodaje Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji.

Posłuchaj: wstępne podsumowanie tegorocznej akcji Znicz od Andrzeja Jurkuna z KMP w Olsztynie

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Dziś Zaduszki - zachowajmy ostrożność na drogach. Trwa akcja Znicz