Elbląg. Dzieci zdewastowały osiedlowy plac zabaw. Za szkody odpowiedzą rodzice

i

Autor: KWP Olsztyn Elbląg. Dzieci zdewastowały osiedlowy plac zabaw. Za szkody odpowiedzą rodzice

Dzieci zdewastowały osiedlowy plac zabaw. Za szkody odpowiedzą rodzice [WIDEO]

2021-05-26 11:42

Czworo dzieci zdewastowało osiedlowy plac zabaw w Elblągu. Całe zdarzenie zarejestrował monitoring, na którym widać, jak "młodzi osiedlowi gwiazdorzy" odrywają brzeg piaskownicy, a jeden z nich jest szczególnie dumny ze swojego osiągnięcia. Sprawa trafiła na policję. Zgodnie z przepisami za szkody spowodowane przez dzieci odpowiedzą rodzice.

Warmińsko-mazurska policja opublikowała w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać, jak dzieci dewastują osiedlowy plac zabaw na ul. Robotniczej w Elblągu. Do zdarzenia miało dojść pod koniec kwietnia.

- Dzieciaki mają taką cechę, że lubią się popisywać. Niestety czasami robią to w bardzo głupi sposób. No ale... każdy kiedyś był mały i popełniał błędy. Żeby ich nie powtarzać w dorosłym życiu, ważne jest, żeby za te błędy ponieść konsekwencje i wyciągnąć prawidłowe wnioski. Ciekawe, jakie wnioski wyciągną ci młodzi osiedlowi gwiazdorzy, których zabawa przerodziła się w… dewastację. To zdarzenie zarejestrowały kamery osiedlowego monitoringu, skierowane na plac zabaw przy ul. Robotniczej w Elblągu. Jego konsekwencją było to, że do policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu trafiło zgłoszenie dotyczące dewastacji, a dokładnie uszkodzenia znajdującej się tam piaskownicy. Okazało się, że za uszkodzeniem stoi czworo dzieci, które wspólnie, siłowo oderwały jej brzeg. Jedno z nich było szczególnie dumne ze swojego "osiągnięcia" - czytamy we wpisie opublikowanym na profilu facebookowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Elbląg. Dzieci zdewastowały plac zabaw

Policjanci prowadzą czynności dotyczące popełnionego wykroczenia. - Warto przy tym wspomnieć, że w myśl przepisów „za szkody spowodowane przez dzieci odpowiadają rodzice” - zauważa policja i przypomina, że jeżeli widzimy akt wandalizmu i chcemy temu przeciwdziałać, możemy w tej sprawie zadzwonić pod nr 112 lub przekazać informację mailowo, na przykład na adres [email protected] w sprawie dotyczącej Elbląga.

Kultowe teksty rodziców, które słyszałeś nie raz! Potrafisz je dokończyć? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Wyciągnij tę łyżeczkę...
Źródło: Dzieci zdewastowały osiedlowy plac zabaw. Za szkody odpowiedzą rodzice [WIDEO]