Elbląg. Żona spuściła mężowi powietrze z opon. Straż miejska ją za to POCHWALIŁA

Elbląg. Żona spuściła mężowi powietrze z opon. Straż miejska ją za to POCHWALIŁA
Autor: Straż Miejska w Elblągu Elbląg. Żona spuściła mężowi powietrze z opon. Straż miejska ją za to pochwaliła

Straż miejska zauważyła na jednej z ulic Elbląga samochód, który nie miał powietrza w czterech oponach. Zanim jednak usunęli wrak, skontaktowali się z jego właścicielem. Ku zdziwieniu strażników okazało się, że pojazd jest używany, a powietrze z opon celowo zostało spuszczone przez żonę. Jaki miała powód i dlaczego należała się jej pochwała? Szczegóły w artykule.

Nietypowa interwencja straży miejskiej miała miejsce w czwartek 8 kwietnia. Strażnicy otrzymali wówczas zgłoszenie o porzuconym wraku pojazdu na jednej z elbląskich ulic. - Wysłany na miejsce patrol potwierdził, że stan pojazdu wskazuje, że nie jest użytkowany. Pojazd m.in. nie posiadał powietrza w czterech oponach - informuje straż.

Zanim jednak służby przystąpiły do usuwania wraku, dołożyły wszelkich starań, by skontaktować się z właścicielem pojazdu. Kiedy udało się do niego dotrzeć, okazało się, że pojazd jest używany, a powietrze z opon celowo zostało spuszczone przez jego żonę. Kobieta w ten sposób chciała powstrzymać męża przed jazdą po spożyciu alkoholu. - Strażnicy po wysłuchaniu tłumaczeń zobowiązali mężczyznę do doprowadzenia pojazdu do stanu używalności, a przed jazdą po spożyciu alkoholu surowo przestrzegli. W tym przypadku dla żony właściciela pojazdu należy się pochwała - komentuje straż miejska i przypomina, że zgodnie z art. 50a ustawy Prawo o Ruchu Drogowym straż miejska może usunąć pojazd, którego stan wskazuje, że nie jest on użytkowany oraz pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych, znajdujący się na drodze publicznej, w strefie ruchu oraz w strefie zamieszkania. Przed usunięciem pojazdu strażnicy dokładają wszelkiej staranności, aby skutecznie powiadomić właściciela o konieczności usunięcia pojazdu lub doprowadzenia go do stanu używalności.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Olsztyn. Pijany 61-latek przewrócił się motorowerem na jezdnię

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Źródło: Elbląg. Żona spuściła mężowi powietrze z opon. Straż miejska ją za to POCHWALIŁA
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany