Ełcka Kolej Wąskotorowa. Co z otwarciem sezonu w majówkę? Jest komunikat

2021-04-28 10:02 agada
Otwarcie sezonu w majówkę na przejazdy Ełcką Koleją Wąskotorową zostało odwołane
Autor: Wrota Warmii i Mazur Otwarcie sezonu w majówkę na przejazdy Ełcką Koleją Wąskotorową zostało odwołane

Jeżeli planowaliście w majówkę przejechać się Ełcką Koleją Wąskotorową, nie mamy dobrych informacji. Otwarcie sezonu w majowy weekend zostało odwołane. Oficjalny komunikat w tej sprawie pojawił się na stronie Muzeum Historycznego w Ełku. Szczegóły poniżej.

Otwarcie  sezonu Ełckiej Kolei Wąskotorowej niestety nie odbędzie się w majówkę (1-3 maja), tak jak wcześniej planowano. Muzeum Historyczne w Ełku zostało zmuszone do podjęcia takiej decyzji w związku z obowiązującymi aktualnie obostrzeniami covidowymi. Nowy termin poznamy wkrótce.

- Z przykrością informujemy, iż w związku z obowiązującymi obostrzeniami związanymi z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się epidemii COVID-19 otwarcie sezonu Ełckiej Kolei Wąskotorowej nie odbędzie się w planowanym terminie, tj. 1-3 maja 2021. O nowych terminach będziemy informować na bieżąco - podaje muzeum.

Ełcka Kolej Wąskotorowa jest jedną z nielicznych kolei tego typu na terenie Polski, która funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Niegdyś jej głównym zadaniem był przewóz mieszkańców okolicznych wsi do Ełku, transportowano nią również towary. Jej działalności nie przerwała II wojna światowa ani zmiana przynależności państwowej – aż do lat 90. XX wieku nadal służyła jako regionalne źródło transportu. W 1991 roku Ełcka Kolej Wąskotorowa została uznana za zabytek. Od 2002 roku prowadzi jedynie kursy turystyczne.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Raport z anteny 27.04, godz.10
Źródło: Ełcka Kolej Wąskotorowa. Co z otwarciem sezonu w majówkę? Jest komunikat
Nasi Partnerzy polecają