Ełk. Jest umowa, rusza przebudowa ważnej drogi

2021-06-30 14:04

Umowa na przebudowę prawie pięciokilometrowego odcinka drogi krajowej nr 65, czyli ulic Przemysłowej i Grajewskiej w Ełku, została zawarta. Wykonawcą jest firma Unibep z Bielska Podlaskiego, która za kwotę nieco ponad 13 mln zł ma wykonać zadanie w okresie 15 miesięcy.

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW

Zakres prac obejmuje głównie poprawę równości nawierzchni. W ramach zadania poprawiona zostanie również geometria ronda na przecięciu ulic Przemysłowej i Grajewskiej oraz zainstalowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Grajewskiej i Kolejowej.

Ze względu na to, że inwestycja realizowana będzie w mieście, aby zminimalizować utrudnienia, rozważamy możliwość prowadzenia prac budowlanych nocą - mówi rzecznik olsztyńskiej GDDKiA Karol Głębocki.  - Przebudowa ulic Przemysłowej i Grajewskiej w Ełku jest częścią inwestycji polegającej na modernizacji siedmiu odcinków DK65 o łącznej długości 59,1 km. Oprócz odcinka, na który podpisaliśmy umowę, do rozbudowy przygotowywane są kolejne, dla których opracowujemy właśnie dokumentację: drogowe przejście graniczne Gołdap - początek obwodnicy Gołdapi, Kowale Oleckie - początek obwodnicy Olecka, Olecko - Gąski, Gąski - Ełk, Ełk - Nowa Wieś Ełcka, Nowa Wieś Ełcka - granica woj. warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?

Planujesz dłuższą podróż samochodem po drogach krajowych i chcesz wiedzieć, jakich utrudnień możesz się spodziewać na trasie? Interesują Cię warunki pogodowe lub obrazy z kamer na drogach krajowych? Te i wiele innych informacji oraz funkcji dostępnych jest pod jednym adresem - drogi.gddkia.gov.pl. 

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Ełk. Jest umowa, rusza przebudowa ważnej drogi