Ełk. Chciała przechytrzyć system? 73-latce grozi więzienie za podmianę metek

i

Autor: pixabay.com Ełk. Chciała przechytrzyć system? Za podmianę metek 73-latce grozi więzienie

Ełk. Starsza kobieta podmieniała metki w sklepie. Jaka kara jej za to grozi?

2021-05-24 10:06

Chciała zaoszczędzić, więc podmieniła metki z cenami w sklepie z odzieżą używaną. W ten sposób udało się jej odłożyć 44 złote. Nie sądziła jednak, że obniżając w ten sposób wartość rachunku, dopuszcza się przestępstwa. Teraz 73-letniej kobiecie grozi kara pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów z odzieżą używaną na terenie Ełku. Pracownicy zawiadomili policję o niepokojącym zachowaniu klientki. - Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 73-latka podczas zakupów celowo zamieniała metki z cenami na wybranych przez siebie produktach, żeby zapłacić mniej niż w rzeczywistości kosztowały. Wszystko to zarejestrowały kamery monitoringu. W sumie na 3 artykułach odzieżowych kobieta zaoszczędziła 44 złote - informuje sierż.szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowa ełckiej policji. - Mimo że ceny produktów nie były wysokie, kobieta może odpowiedzieć za oszustwo, ponieważ w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadziła w błąd pracowników sklepu - tłumaczy.

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku mniejszej wagi sprawca podlega karze do 2 lat pozbawienia wolności.

Raport z anteny 21.05, godz.10
Źródło: Ełk. Starsza kobieta podmieniała metki w sklepie. Co za to grozi?