Eska Summer City Olsztyn

Tłumy na pikniku lotniczym w Gryźlinach! Takiej odsłony tej imprezy jeszcze nie było [ZDJĘCIA]

2024-07-09 7:37

Samoloty odrzutowe, pokazy mistrzów akrobacji lotniczej, pokazy z użyciem pirotechniki – to tylko część podniebnych atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy X Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach. Jedno z największych plenerowych wydarzeń na Warmii i Mazurach z okazji okrągłego jubileuszu trwało aż 2 dni i miało wyjątkową oprawę.

Piknik Lotniczy w Gryźlinach hucznie świętował 10. urodziny

Wydarzenie odbyło się w pierwszy lipcowy weekend (6-7lipca). Było widowiskowo, głośno, mocno, z efektami wizualnymi i pirotechnicznymi, nie zabrakło też old timerów oraz atrakcyjnych stref i wystawców na ziemi. Jak podaja organizatorzy wydarzenia, X edycję Lotniczego Pikniku w Gryźlinach odwiedziło 30 tysięcy osób.

- Dziękujemy za to, że tak licznie przyjechaliście na Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach i za Wasz entuzjazm. Do zobaczenia za rokmówił starosta olsztyński Andrzej Abako.

- Blisko 30 tysięcy widzów przewinęło się w ciągu dwóch dni przez Lądowisko Gryźliny podczas jubileuszowego X Rodzinny Piknik Lotniczy "Pod Niebem Świętej Warmii" w Gryźlinach. Wasza obecność pokazuje, że pomysł dwudniowego pikniku był strzałem w dziesiątkę. Dziękuje za to, że byliście razem z nami! - podsumował Michał Kontraktowicz Wójt Gminy Stawiguda.

Nocne pokazy okazały się strzałem w dziesiątkę!

Największą atrakcją okazał się pierwszy w historii Pikniku w Gryźlinach pokaz wieczorny z użyciem pirotechniki i flar. Wykonała go lubiana w Gryźlinach formacja akrobacyjna Presidential Team ANBO z Litwy. Na Warmię przylecieli w trzyosobowym składzie na trzy samoloty Jak-50. Pokaz z pirotechniką odbył się w sobotni wieczór 6 lipca. Formację można było też zobaczyć na niebie dwa razy w niedzielę 7 lipca. Ich pokazy to przedstawienie pełnej synchronizacji i precyzji w lataniu. Formację tworzą trzej doświadczeni piloci, a każdy z nich ma grubo ponad 2 tysiące godzin nalotu.

Baw się w wakacje z ekipą Eska Summer City

Tegoroczne lato będzie niezapomniane dla wszystkich, którzy przyłączą się do naszej letniej akcji. Podpowiemy Wam, jak spędzić wolny czas, co robić w swoim mieście i okolicach oraz jak korzystać z lata po całości!

ESKA Summer City to więcej, niż może wam się wydawać! Czekają na was liczne imprezy, zabawy i konkursy z nagrodami. Odwiedzimy najlepsze miejscówki w Olsztynie i okolicy, by wspólnie z wami bawić się i świętować wakacje. Jeżeli chcecie na bieżąco śledzić miejscówki Eski Summer City, słuchajcie nas na 89,9 FM, śledźcie portal Eska i wpadajcie na fanpage Eska Olsztyn News!

Posłuchaj: X Rodzinny Piknik Lotniczy "Pod Niebem Świętej Warmii" w Gryźlinach: z organizatorami i gośćmi rozmawia Anita Zalewska

50 pytań o Olsztynie. Pytamy o wszystko! Odważysz się? [QUIZ]

Pytanie 1 z 50
Na początek coś prostego. Kto jest patronem Olsztyna?
Posłuchaj: z mistrzynią świata w akrobacji szybowcowej Patrycją Pacak rozmawia Anita Zalewska
Eska Summer City Olsztyn! X Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach
Źródło: Tłumy na pikniku lotniczym w Gryźlinach! Takiej odsłony tej imprezy jeszcze nie było [ZDJĘCIA]