Ferie zimowe 2022 w Olsztynie. Jakie atrakcje czekają na uczniów? Sprawdź szczegóły!

i

Autor: UM Olsztyn Ferie zimowe 2022 w Olsztynie. Jakie atrakcje czekają na uczniów? Sprawdź szczegóły!

Ferie zimowe 2022 w Olsztynie. Jakie atrakcje czekają na uczniów? Sprawdź szczegóły!

2022-01-24 12:41

W poniedziałek (24 lutego) w województwie warmińsko-mazurskim rozpoczęły się ferie zimowe. Uczniowie mają dwa tygodnie wolnego od szkoły. Propozycje na spędzenie tego czasu przygotowały miejskie instytucje. Sprawdź szczegóły.

Zajęcia w bibliotekach, seanse w planetarium, konkursy, spektakle teatralne - to w największym uogólnieniu oferta na najbliższy czas. Dzieciom i młodzieży nie powinno też zabraknąć czasu na rekreację na świeżym powietrzu.

Miejska Biblioteka Publiczna

Bibliotekarze - tradycyjnie już - przygotowali bogatą ofertę zajęć edukacyjnych i zabaw, które są doskonałym sposobem na twórcze wykorzystanie wolnego czasu. Zajęcia odbywają się w Multicentrum, Abecadle oraz w Planecie 11. - Obiecujemy, że z nami nie będziecie się nudzić - zapewnia dyrektor MBP w Olsztynie, Krzysztof Dąbkowski. - Warto pamiętać, że na niektóre zajęcia obowiązują zapisy.

Multicentrum (ul. Limanowskiego 8) proponuje zajęcia w pięciu modułach. Warsztaty dotyczą techniki, muzyki, sztuki, nauki, poza tym oferowana jest gra edukacyjna z wykorzystaniem m.in. konsoli sensorycznej. W Abecadle (al. Piłsudskiego 16) szansa głównie za pogranie w planszówki. Natomiast Planeta 11 (al. Piłsudskiego 38) oferuje m.in. turnieje gier na konsolach, planszówki, pokazy filmów i warsztaty plastyczne.

[ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej]

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

Pokazy oraz warsztaty to propozycja olsztyńskiego planetarium. Łącznie zostało przygotowanych około 50 propozycji.

Każdego dnia odbędą się co najmniej dwa pokazu pod kopułą planetarium. Natomiast sali konferencyjnej zrealizowany zostanie szereg warsztatów poświęconych m.in. budowie teleskopu, zegara słonecznego czy określaniu stron świata za pomocą gwiazd.

[ferie w planetarium]

Opuszczony sklep meblowy. Tyle zostało z legendarnego "Platana"

Olsztyński Teatr Lalek

W ciągu dwóch tygodni na widzów czeka kilkanaście spektakli wystawianych przez OTL. Będą to propozycje zarówno dla małego (5+), jak i dla dużego widza (14+). Wśród propozycji są "piękna i bestia", "Powroty" i "Trzy świnki".

[repertuar OTL]

MOK Olsztyn Podczas ferii w Miejskim Ośrodku Kultury nie zabraknie wystaw, koncertów czy oryginalnych akcji. Wśród propozycji są m.in. wieczorów kolęd i pastorałek (30 stycznia) czy inauguracja fotograficznego projektu "Rodzinne portrety w poprzek czasu" (9 lutego).

[program Miejskiego Ośrodka Kultury]

Dzieci i młodzież w trakcie ferii mogą skorzystać z propozycji Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do dyspozycji są Aquasfera, dwa lodowiska (przy ul. Jeziołowicza oraz w CRS Ukiel), a także wypożyczalnia sprzętu sportowego nad Ukielem.

Poza tym olsztyńscy strażacy zadeklarowali, że na wniosek zainteresowanych wyleją lodowiska na osiedlach, w parkach czy przy szkołach.

Źródło: UM Olsztyn

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Ferie zimowe 2022 w Olsztynie. Jakie atrakcje czekają na uczniów? Sprawdź szczegóły!