Finał WOŚP 2022 już 30 stycznia! W Olsztynie nadal poszukiwani są wolontariusze

2022-01-05 14:50

Niemal miesiąc pozostał do jubileuszowego, 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Olsztynie nadal poszukiwani są wolontariusze, chcący wesprzeć przedsięwzięcie.

Podobnie, jak w poprzednim roku, do charytatywnej akcji przyłączyły się trzy sztaby. Dwa z nich są ogólnomiejskimi - Związek Stowarzyszeń "Razem w Olsztynie" (nr 5699) oraz Warmińsko-Mazurski Oddział Okręgowy PCK (nr 4049). Swój wewnętrzny sztab tradycyjnie już organizuje Zespół Szkół Budowlanych (nr 5287).

Spośród ogólnomiejskich sztabów komplet wolontariuszy - 350 osób - ma już Związek Stowarzyszeń "Razem w Olsztynie". Jednak do tegorocznego WOŚP-u można się jeszcze przyłączyć dzięki grupie organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. - Ogólnie mamy limit 75 miejsc - mówi szefowa sztabu nr 4049, Dorota d'Aystetten. - W tej chwili zostało jeszcze kilka wolnych.

Wolontariuszy olsztyńskich sztabów będzie można spotkać na ulicach stolicy regionu 30 stycznia, czyli w ostatnią niedzielę stycznia. Nie zabraknie też aukcji Allegro. WOŚP można też wesprzeć za pośrednictwem wirtualnych skarbonek.

Podczas ubiegłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w stolicy Warmii i Mazur zebrano ponad 454 tys.

W tym roku celem akcji jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Źródło: UM Olsztyn

Super Raport 04.01 (Goście: Michał Kołodziejczak - lider AGROunii oraz Piotr Niemczyk - ekspert ds. bezpieczeństwa)

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Finał WOŚP 2022 już 30 stycznia! W Olsztynie nadal poszukiwani są wolontariusze