Giżycko. 6-letni chłopiec na rowerze zderzył się z osobówką. Dziecko poruszało się bez opieki rodziców

i

Autor: pixabay.com Giżycko. 6-letni chłopiec na rowerze zderzył się z osobówką. Dziecko poruszało się bez opieki rodziców

Giżycko. 6-letni chłopiec na rowerze zderzył się z osobówką. Dziecko poruszało się bez opieki rodziców

2021-07-08 12:20

Niebezpieczne zdarzenie na skrzyżowaniu ulic Drzymały z ulicą Wilanowską w Giżycku. 6-letni chłopiec na rowerze zderzył się z samochodem osobowym. Na miejsce przybyła matka dziecka, która - jak się okazało - była pod wpływem alkoholu. O szczegółach wypadku przeczytasz w materiale poniżej.

Do zdarzenia doszło w środę (7 lipca) około godziny 16.20 na skrzyżowaniu ulic Drzymały z ulicą Wilanowską w Giżycku. - Na miejscu okazało się, że chłopcy w wieku 6 i 9 lat jechali rowerami chodnikiem wzdłuż ulicy Drzymały z zamiarem skrętu w lewo w ulicę Wilanowską. 9-latek zdążył skręcić, ale 6-latek nie wyhamował, wjechał na ulicę i uderzył w bok jadącego prawidłowo forda - informuje giżycka policja.

Chłopiec z obrażeniami trafił do szpitala. Na szczęście okazało się, że doznał jedynie drobnych stłuczeń i nie doszło do poważniejszych uszkodzeń ciała.

- Na miejsce zdarzenia przybyła matka chłopca, która jak się okazało znajdowała się w stanie po użyciu alkoholu. Wynik badania stanu jej trzeźwości wykazał, że miała blisko 0,40 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Tłumaczyła, że nie była przy dziecku w chwili wypadku - podaje policja i przypomina, że kierujący, który nie ma ukończonych 10 lat, może poruszać się po drogach tylko pod opieką osoby dorosłej. Jest on uznawany według polskich przepisów za pieszego.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia są wyjaśniane.

Raport z Anteny 08.07

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Giżycko. 6-letni chłopiec na rowerze zderzył się z osobówką. Dziecko poruszało się bez opieki rodziców