Giżycko. W aucie miał ponad 8 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Grozi mu wysoka grzywna i więzienie

i

Autor: KPP Giżycko Giżycko. W aucie miał ponad 8 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Grozi mu wysoka grzywna i więzienie

Giżycko. W aucie miał ponad 8 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Grozi mu wysoka grzywna i więzienie

2022-02-03 11:43

Ponad 8 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z wydziału kryminalnego giżyckiej komendy. Do sprawy został zatrzymany 66-letni mężczyzna, który odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego. Grozi mu kara wysokiej grzywny i do 3 lat więzienia.

We wtorek (1 lutego) policjanci z wydziału kryminalnego giżyckiej komendy ustalili, że mieszkaniec powiatu giżyckiego może posiadać wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. — Podejrzenia funkcjonariuszy były słuszne, co pokazały wyniki przeszukania na terenie Placu Targowego w Giżycku samochodu należącego do 66–latka. Wewnątrz auta funkcjonariusze ujawnili kartony z papierosami różnych marek. Zabezpieczyli 8400 sztuk papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany — informuje giżycka policja.

Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 10 tys. złotych tytułem niezapłaconych podatków.

— Pamiętajmy, że każdy, kto decyduje się na nabycie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie lub przenoszenie wyrobów akcyzowych, nieposiadających znaków akcyzy, popełnia przestępstwo lub wykroczenie skarbowe. Grozi za to kara grzywny lub nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat. O wysokości kary każdorazowo decyduje sąd — ostrzegają policjanci.

Sedno Sprawy - Joanna Mucha

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Giżycko. W aucie miał ponad 8 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Grozi mu wysoka grzywna i więzienie