Gołdap. Rowerzysta wracał do domu pasem drogi granicznej. Straż wręczyła mu mandat

i

Autor: pixabay.com/ zdjęcie ilustracyjne Gołdap. Rowerzysta wracał do domu pasem drogi granicznej. Straż wręczyła mu mandat

Rowerzysta wracał do domu pasem granicznym. Za skracanie drogi dostał mandat

2021-07-20 11:55

Funkcjonariusze ze Straży Granicznej w Gołdapi zatrzymali trzech rowerzystów. Pierwszy z nich, 26-latek wracał do domu pasem granicznym, bo chciał w ten sposób skrócić sobie drogę. Natomiast 18 i 22-latek poruszali się rowerami pod wpływem alkoholu. Wszyscy zostali ukarani.

W niedzielę (18 lipca) patrol straży granicznej ujawnił na pasie drogi granicznej ślady roweru i natychmiast rozpoczął poszukiwania sprawcy. Okazał się nim, zatrzymany godzinę później, mieszkaniec powiatu gołdapskiego. 26-latek tłumaczył, że chciał w ten sposób skrócić sobie drogę do domu. Mężczyzna został ukarany 100 zł mandatem karnym.

Dzień później, 19 lipca, w środku nocy funkcjonariusze zatrzymali na drodze w powiecie gołdapskim dwóch rowerzystów. Pijani kierowcy jednośladów nie dość, że jechali zygzakiem, to w dodatku bez świateł. Jeden miał 1,5 promila, a drugi 1,4 promila alkoholu w  wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi udaremnili im dalszą jazdę. Mężczyznami zajęli się miejscowi policjanci.

Raport z anteny 19.07, godz.10

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Rowerzysta wracał do domu pasem granicznym. Za skracanie drogi dostał mandat