Górowo Iławeckie. Nieprzytomny mężczyzna przed placówką straży granicznej. Uratował go funkcjonariusz!

Górowo Iławeckie. Nieprzytomny mężczyzna przed placówką straży granicznej. Uratował go funkcjonariusz!
Autor: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Górowo Iławeckie. Nieprzytomny mężczyzna przed placówką straży granicznej. Uratował go funkcjonariusz!

Przed placówką straży granicznej w Górowie Iławeckim na chodniku leżał nieprzytomny mężczyzna. Miał siną twarz i objawy padaczkowe. Zauważył go funkcjonariusz, po czym natychmiast przystąpił do udzielenia pierwszej pomocy. Po przybyciu karetki pogotowia 45-latka przekazano ratownikom medycznym.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (17 stycznia) przed południem. Funkcjonariusz Straży Granicznej zauważył przed placówką w Górowie Iławeckim leżącego na chodniku mężczyznę. — Oddychał, natomiast nie było z nim żadnego kontaktu. Miał siną twarz i objawy padaczkowe. Natychmiast wezwano służby medyczne. Funkcjonariusz udzielił mu pierwszej pomocy, zabezpieczył mu głowę i udrożnił drogi oddechowe. Mężczyzna zaczął odzyskiwać przytomność, ale nie wiedział jak się nazywa i gdzie się znajduje. Był wychłodzony, na co wskazywał pomiar temperatury ciała — poinformowała mjr Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowa Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Ze względu na panujące warunki atmosferyczne poszkodowanego doprowadzono do placówki. Po przybyciu karetki pogotowia, 45-letniego mieszkańca gminy Górowo Iławeckie przekazano ratownikom medycznym. 

Potrącenie w Olsztynie

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl