Grabówka. Irakijczyk pędził przez miasto z prędkością 200 km/h. O mały włos nie doprowadził do tragedii

i

Autor: KWP Białystok Grabówka. Irakijczyk pędził przez miasto z prędkością 200 km/h. O mały włos nie doprowadził do tragedii

Irakijczyk pędził przez miasto ponad 200 km/h. Omal nie potrącił pieszych na przejściu [WIDEO]

2021-10-18 11:50

Policja udostępniła nagranie z pościgu za kierowcą audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej przeprowadzanej przez funkcjonariuszy straży granicznej. - Mężczyzna nie reagował na sygnały do zatrzymania, jechał ulicami miasta z prędkością 200 kilometrów na godzinę. O mały włos nie doprowadził do tragedii na przejściu dla pieszych. Gdy został zatrzymany przez policjantów okazało się, że przewoził nielegalnych imigrantów - poinformowała podlaska policja.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (17 października) rano. Wówczas białostocka policja otrzymała zgłoszenie o kierowcy audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej przeprowadzanej przez funkcjonariuszy straży granicznej. Pościg za samochodem policjanci rozpoczęli w Grabówce pod Białymstokiem. 

- Kierowca nie reagował na sygnały do zatrzymania i uciekał trasą generalską w kierunku Warszawy. Podczas ucieczki wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego. Jego zachowanie stwarzało zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Jadąc z prędkością 200 kilometrów na godzinę przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle, w chwili gdy na przejściu znajdowali się piesi. Po kilkunastokilometrowym pościgu kierowca audi skręcił na parkingi przy ulicy Andersa w Białymstoku. Kontynuując ucieczkę jechał chodnikami, a zaparkowane pojazdy omijał w ryzykowny sposób - informuje podlaska policja.

Ostatecznie drogę ucieczki odcięli mu policjanci z białostockiej patrolówki. 22-letni obywatel Iraku, który na stałe mieszka w Szwecji został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W jego w samochodzie było sześciu obywateli Iraku, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. Dwóch z nich siedziało w bagażniku. Wszyscy zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej. W poniedziałek (18 października) policjanci ustalą zakres odpowiedzialności karnej 22-letniego zatrzymanego mężczyzny.

Irakijczyk pędził przez miasto z prędkością 200 km/h. O mały włos nie doprowadził do tragedii

Pojawiły się doniesienia, że zatrzymany obywatel Iraku może być studentem medycyny na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. - Nieoficjalnie: Jednym z zatrzymanych wczoraj w Białymstoku kurierów przewożących imigrantów jest 22-letni student medycyny na UWM w Olsztynie. To mieszkaniec Szwecji, obywatel Iraku. W audi Q5 było 6 imigrantów, 2 w bagażniku - poinformował na Twitterze Piotr Bułakowski.

 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Irakijczyk pędził przez miasto ponad 200 km/h. Omal nie potrącił pieszych na przejściu [WIDEO]