Grzechotki. Obywatelka Niemiec próbowała przekupić funkcjonariusza. Wręczyła mu 100 euro

i

Autor: Straż Graniczna Grzechotki. Obywatelka Niemiec próbowała przekupić funkcjonariusza. Wręczyła mu 100 euro

Grzechotki. Obywatelka Niemiec próbowała przekupić funkcjonariusza. W paszporcie wręczyła mu 100 euro

2021-11-02 14:10

Straż graniczna zatrzymała obywatelkę Niemiec, narodowości rosyjskiej. Kobieta w zamian za odstąpienie od czynności służbowych próbowała funkcjonariuszowi wręczyć 100 euro. Do zdarzenia doszło na przejściu granicznym w Grzechotkach.

Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach 29 października do odprawy na kierunku wjazdowym do Polski stawiła się 62-letnia obywatelka Niemiec. Autem razem z nią podróżowała 93-letnia kobieta. Funkcjonariusz Straży Granicznej sprawdził cel i warunki wjazdu. Okazało się, że starsza pani nie miała ważnej wizy, więc nie mogła wjechać do Polski.

— 62-latka za odstąpienie od dalszych czynności służbowych, usiłowała przekupić funkcjonariusza Straży Granicznej, wręczając mu w paszporcie 100 euro — poinformowała Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzuty udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi. Wymierzono jej karę grzywny w wysokości 3 tys. zł. — Obywatelka Niemiec zrezygnowała z dalszej podróży, a jej matce nie zezwolono na wjazd do Polski — dodała rzecznik prasowa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Olsztyn. Zderzenie dwóch aut. Ranny został pieszy stojący przy przejściu
Źródło: Grzechotki. Obywatelka Niemiec próbowała przekupić funkcjonariusza. W paszporcie wręczyła mu 100 euro