Iława. Kierowca busa nie przepuścił dziewczynki przechodzącej przez przejście dla pieszych [NAGRANIE]

i

Autor: KPP Iława Iława. Kierowca busa nie przepuścił dziewczynki przechodzącej przez przejście dla pieszych [NAGRANIE]

Iława. Kierowca busa nie przepuścił dziewczynki przechodzącej przez przejście dla pieszych [NAGRANIE]

2022-02-17 12:39

Niebezpieczna sytuacja na jednej z ulic w Iławie. Kierowca busa nie przepuścił dziewczynki przechodzącej przez przejście dla pieszych. A wszystko na oczach policjantów. Mężczyzna za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł.

Do zdarzenia doszło 10 lutego nad ranem. Policjanci podczas patrolu zauważyli, jak jedną z dróg w Iławie jedzie bus, który za nic ma obowiązujące przepisy. — Kierowca zbliżając się do przejścia dla pieszych, przed którym zatrzymał się samochód, aby przepuścić pieszą, postanowił pojechać dalej stwarzając ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. W związku z zachowaniem mężczyzny funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że samochód prowadził 45-latek. Mężczyzna za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł — poinformowała st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa iławskiej policji.

Przypominamy, że z początkiem tego roku weszły w życie przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia. Zmiana sprawiła, że znacząco wzrosły kwoty mandatów m.in. za przekroczenia dozwolonej prędkości, czy za wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych. Również piesi muszą liczyć się z nowymi wysokimi karami za niektóre przewinienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Szybkie Pytania Nowator
Iława. Kierowca busa nie przepuścił dziewczynki na przejściu dla pieszych
Źródło: Iława. Kierowca busa nie przepuścił dziewczynki przechodzącej przez przejście dla pieszych [NAGRANIE]