Gdzie jest burza? Sprawdź radar burz online na żywo

i

Autor: pixabay.com Burze z gradem w Bydgoszczy i regionie! Gwałtowne załamanie pogody. IMGW wydaje ostrzeżenie

IMGW ostrzega przed burzami na Warmii i Mazurach! Pogoda w weekend nie będzie rozpieszczać

2021-05-21 12:30

Jaka pogoda czeka w weekend mieszkańców Warmii i Mazur? Niestety aura będzie typowo wiosenna. Należy liczyć się z przelotnymi opadami deszczu, ale też większym wiatrem. Ten może osiągać prędkość nawet do 65 km/h w przypadku wystąpienia burz, które są prognozowane na sobotę. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego regionu.

Niestety nie mamy dobrych informacji co do weekendowej pogody na Warmii i Mazurach. Temperatura wciąż będzie się wahać w okolicy 16 stopni Celsjusza. - Nadal będzie napływało z zachodu i południowego zachodu wilgotne i niezbyt ciepłe powietrze polarne morskie - prognozują synoptycy z IMGW.

Miejscami mogą wystąpić również burze. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami obowiązywać ma w całym województwie warmińsko-mazurskim od soboty rano do niedzieli.

CZYTAJ TEŻ: Noc spadających gwiazd maj 2021. Kiedy i gdzie oglądać rój Camelopardalidów na Warmii i Mazurach?

- Zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu. Lokalne burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do około 20 mm. Temperatura maksymalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Podczas burz możliwe porywy do 65 km/h - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Raport z Anteny 20.05

Gdzie jest burza na Warmii i Mazurach? Śledź radar burz online

W każdej chwili można sprawdzić, gdzie obecnie trwa burza bądź czy właśnie zbliża się w kierunku naszego regionu. Jak to zrobić? To bardzo proste. Wystarczy skorzystać z radaru burz online w serwisie blitzortung.org. Mapa burz online jest aktualizowana na bieżąco. Dlatego też można śledzić, w jakim kierunku przesuwają się chmury burzowe i czy są już blisko miejscowości, w której przebywamy.

Burzowy QUIZ. Sprawdź co wiesz o burzy!

Pytanie 1 z 8
Gęste, wysokie chmury burzowe to:
burze
Źródło: IMGW ostrzega przed burzami na Warmii i Mazurach! Pogoda w weekend nie będzie rozpieszczać