Olsztyn. ImprEskowa piguła

i

Autor: Pixabay.com

rozrywka

ImprEskowa piguła. Co będzie działo się w Olsztynie i okolicy w najbliższych dniach? [LISTA]

2023-10-17 14:15

Macie ochotę wyjść na miasto, ale brakuje wam pomysłu, co moglibyście robić? W Olsztynie i okolicy dzieje się więcej, niż mogliście się tego spodziewać! Zebraliśmy dla was wszystkie najciekawsze propozycje na najbliższy tydzień. Klubowe, koncertowe, sportowe i wiele, wiele więcej. Szczegóły poniżej.

Klubowo:

Mięta – W piątek (20 października) masę niezapomnianych rytmów zapewni DJ Boston. Natomiast w sobotę (21 października) przez całą noc o dobre nastroje zadba DJ-ski duet: Freek i Raw Mental.

Kuźnia Społeczna – W piątek (20 października) impreza pod hasłem „Back to COME IN”. Będzie to sentymentalna podróż do czasów istnienia klubu Komin. Podczas imprezy wystąpi 8 DJ-ów: W, Jay Bae, Diabllo, Mazze, Kostya, Scream da Break, Dwoogie oraz Fax aka Saint B2B Faxx JR.

Koncertowo:

W sobotę (21 października) w Kuźni Społecznej odbędzie się koncert legendy polskiego punkrocka - grupy „Dezerter”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Nowe premiery kinowe (od 20 października):

Czas krwawego księżyca (dramat, kryminał) - Produkcja opowiada o serii tajemniczych zaginięć członków bogatego plemienia Osagów mieszkających na obszarach złóż ropy naftowej w Oklahomie. Sprawą zaczyna się interesować nowo powstała agencja federalna FBI w tym agent J. Edgar Hoover.

Figurant (dramat) - Psychologiczny portret Budnego – esbeka, który przez dwadzieścia lat inwigilował Karola Wojtyłę. Między mężczyzną a nieświadomym jego istnienia biskupem (nigdy nie stanęli ze sobą twarzą w twarz) rodzi się szczególna więź: jednostronna, obsesyjna i patologiczna.

Różyczka 2 (dramat) - Joanna Warczewska ma wszystko: wielką miłość i świetnie rozwijającą się karierę. To poukładane życie w jednej chwili burzy jednak zamach terrorystyczny, w którym ginie jej ukochany mąż. Kiedy los daje Joannie nową życiową szansę, dosięga ją kolejny cios. Ktoś wysyła zdjęcia i dokumenty kompromitujące jej rodzinę, żądając setek tysięcy euro w zamian za milczenie. Joanna decyduje się na własną rękę zmierzyć z szantażystą i z prawdą o własnej przeszłości. Gotowa jest zaryzykować wszystko, by odzyskać kontrolę nad swoim życiem i rozwikłać skomplikowaną intrygę, w którą została wciągnięta. Jaką rolę w tej dramatycznej grze odegrają tajemniczy agent, wpływowy polityk i przyjaciel z przeszłości? Jej wynik może mieć wpływ na losy milionów, a czas nie działa na korzyść Joanny.

Sposób na ducha (animacja) - To już 300 lat odkąd Sir Simon Canterville robi to co kocha najbardziej na świecie – jako duch nawiedza swój rodzinny dom i przyprawia gęsią skórkę każdemu, kto odważy się przekroczyć próg jego posiadłości. Na jego nieszczęście, do nieruchomości wprowadza się amerykańska rodzina, która za nic ma sobie jego straszne miny i paranormalne psikusy. Mimo prób wypędzenia nieproszonych gości – Canterville ponosi porażkę. Załamany beznadziejną sytuacją duch nabiera jednak nadziei, kiedy nawiązuje kontakt z Virginią – najstarszą córką nowych gospodarzy. Wspólnie wyruszają w podróż do magicznego ogrodu, aby znaleźć przyczynę jego 300-letniej klątwy. Jeżeli im się uda – duch Canterville’a będzie wolny, ale jeżeli poniosą porażkę – oboje zostaną uwięzieni na całą wieczność.

Sportowo:

W sobotę (21 października) na stadionie przy Piłsudskiego odbędą się kolejne ligowe rozgrywki w piłce nożnej. Tym razem Stomil Olsztyn zmierzy się na boisku z Kotwicą Kołobrzeg. Start o godzinie 13:00.

W niedzielę (22 października) morsy z klubu „Kąpiący się zimą” spotykają się jak w każdą niedzielę nad jeziorem Ukiel, by oddać się orzeźwiającej kąpieli. Start o godzinie 11:00 (wejście do wody o godzinie 12:00).

Kulturalnie:

W piątek (20 października) w Galerii Dobro odbędzie się „Maraton horrorów bez kasy”. Produkcja klasy Z, czyli filmy grozy z bardzo ograniczonym budżetem. Start o godzinie 18:00.

W piątek (20 października) w Planecie 11 odbędzie się spotkanie autorskie z Antonim Grycukiem, podczas którego pisarz zaprezentuje swoją debiutancką powieść „Samotność Boga”. Start o godzinie 19:00.

Zapowiedzi:

W sobotę (28 października) w Stawigudzie odbędzie się IV Jesienny Ultramaraton Warmiński Warneland. Tego dnia biegacze będą mierzyć się z dwoma dystansami – 11 i 60-kilometrowym. Trasy poprowadzone będą po drogach i szlakach turystycznych Warmii.

W sobotę (28 października) w olsztyńskim Space Parku odbędzie się impreza Halloween. Do waszej dyspozycji będzie cały obiekt, a dodatkowo odbędą się gry i zabawy, które pozwolą w pełni doświadczyć ducha Halloween.

W poniedziałek (30 października) na scenie im. Anny Wasilewskiej w Olsztynie odbędzie się „Big Dance Event”. Podczas imprezy wystąpi 150 tancerzy, którzy zaprezentują się w stylach Hip-hop, Modern Jazz oraz tańcach karaibskich. Widzowie będą mogli podziwiać występy olsztyńskich tancerzy ze Szkoły Tańca Monstars oraz gości ze Szkoły Loud Street Dance z Kwidzyna którzy zatańczą fragment spektaklu "Sens na Sto".

W sobotę (11 listopada) na Plaży Miejskiej odbędzie się VI Olsztyński Bieg Niepodległości. Główne biegi wystartują na dystansie 5 i 10 kilometrów, ale nie zabraknie również dystansów dla najmłodszych. Ponadto odbędą się zawody dla miłośników Nordic Walking. Na wydarzenie cały czas trwają zapisy.

Najstraszniejszy quiz na świecie! Rozwiążą go tylko prawdziwi fani horrorów

Pytanie 1 z 8
Którą serię horrorów stworzył Wes Craven?
Źródło: ImprEskowa piguła. Co będzie działo się w Olsztynie i okolicy w najbliższych dniach? [LISTA]