Impreza w klubie - zdjęcie poglądowe

i

Autor: Pixabay.com

rozrywka

ImprEskowa piguła. Co będzie działo się w Olsztynie i okolicy w najbliższych dniach? [LISTA]

2024-02-22 15:49

Macie ochotę wyjść na miasto, ale brakuje wam pomysłu, co moglibyście robić? W Olsztynie i okolicy dzieje się więcej, niż mogliście się tego spodziewać! Zebraliśmy dla Was wszystkie najciekawsze propozycje na najbliższy tydzień. Klubowe, koncertowe, sportowe i wiele, wiele więcej. Szczegóły poniżej.

Klubowo:

Dobra Nocka – W czwartek (22 lutego) odbędzie się posesja Wydziału Weterynarii z UWM. Tematem przewodnim zabawy będzie „Disney”, także możecie spodziewać się ulubionych utworów z dziecięcych lat. Tej nocy za sterami zasiądzie DJ Boston. W piątek (23 lutego) klasyczne przywitanie weekendu podczas imprezy „PiątekPiąteczekPiątunio”. O muzyczną oprawę zadba DJ’ski duet - Julek oraz Freek. Sobotnio (24 lutego) powracają „Zwariowane Melodie”, podczas których o dobre nastroje na parkiecie zadba DJ Julek i DJ Voodoo.

Kofeina – W piątek (23 lutego) za kofeinową konsolą zasiądzie DJ Matson, natomiast w sobotę (24 lutego) muzyczne stery przejmie Piotr Krongauz.

Nowe premiery kinowe (od 23 lutego):

Żegnajcie laleczki (komedia) - Film opowie o Jamie, która opłakuje kolejne rozstanie z dziewczyną oraz o jej za spokojnej przyjaciółce Marian, która musi zmieni swój styl bycia. W poszukiwaniu nowego początku, dwójka wyruszy w improwizowaną podróż do Tallahassee, ale sprawy szybko się skomplikują, kiedy ich drogi skrzyżują się z grupą nieudolnych przestępców.

Pies i kot (przygodowy, familijny) - Kotka Diva jest wielką gwiazdą internetu. Ma miliony followersów i nie zadaje się z byle kim. Pies Waldi mieszka na ulicy, ale ma dobre serce i spryt. Szalony los sprawia, że oboje w tej samej chwili wpadają w nie lada tarapaty. Diva musi odnaleźć swoją ukochaną panią Monikę, a Waldi zrobi wszystko by nie dać się złapać Jackowi, złodziejowi, któremu „połknął sprzed nosa” bezcenny rubin. Choć dogadują się jak pies z kotem, tym razem muszą działać łapa w łapę. Podobnie jak Monica i Jack, którzy łączą siły w poszukiwaniu zaginionych zwierzaków. Gdzieś między Montrealem i Nowym Jorkiem rozgrywa się szalony pościg niedobranych par, które szukają siebie nawzajem, nie zdając sobie sprawy, że ich tropem podąża gotowy na wszystko i zepsuty do szpiku kości …policjant.

Zagadka Klary Muu (animacja) - Klara Muu i Gavin, czyli para rezolutnych detektywów, musi rozwiązać kolejną zagadkę! Tym razem gra toczy się o dużą stawkę, bo zniknęło magiczne nasiono, które może uratować Krowie Wzgórze. Kto je ukradł i jaki miał w tym interes? Albert Einswein – błyskotliwy, choć nieco chciwy prosiak wizjoner – prezentuje na pokładzie nowoczesnego pociągu cudowny wynalazek. Gdy ginie jego prototyp, dzięki któremu rośliny mogą wyrosnąć w najbardziej niesprzyjających warunkach, podejrzenie pada na któregoś z pasażerów. Słynna królicza detektywka, Agata Christensen, z pomocą Gavina i Klary Muu rozpoczyna śledztwo. Przesłuchania, zbieranie odcisków palców i uważne zaglądanie do najgłębszych zakamarków wagonów doprowadzą do finału, którego nie spodziewaliby się nawet najwytrwalsi tropiciele!

Sportowo:

W sobotę 24 lutego nad jeziorem Dadaj niedaleko Biskupca odbędzie się XI Dadajowy Zlot Morsów pod hasłem „Akademia pana Kleksa”. Na miejscu będzie czekać wiele atrakcji, m.in. kiermasze charytatywne, pokazy ognia, występ DJ’a oraz X Dadajowy Bieg Morsa. Na biegi nadal trwają zapisy (do końca 22 lutego), a więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

W niedzielę 25 lutego na stadionie przy Piłsudskiego odbędzie się kolejny ligowy mecz w piłce nożnej. Na murawie zmierzą się Stomil Olsztyn oraz Wisła Puławy. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00.

Zapowiedzi:

W niedzielę 17 marca w olsztyńskiej hali Urania odbędą się targi „Moda na Olsztyn”. W wydarzeniu wezmą udział liczni wystawcy, którzy zaprezentują m.in. ubrania, biżuterię, naturalne kosmetyki, ceramikę i najróżniejsze unikalne gadżety.

Dodatkowa rozrywka:

Tor kartingowy Kormoran – Czeka tam na Was szalona przejażdżka gokartami. Na miejscu do wyboru macie dwa niesamowite tory: asfaltowy oraz do driftu. Ponadto wielbicieli wirtualnej rzeczywistości zainteresuje symulator VR, dzięki któremu poczujecie się jak prawdziwy kierowca rajdowy.

Lodowiska – Ośrodek Sportu i Rekreacji po raz kolejny odpalił sezon łyżwiarski w stolicy Warmii i Mazur i przygotował dwa lodowiska – jedno na Plaży Miejskiej, a drugie na Pieczewie przy ulicy Jeziołowicza 4. Dodatkowo zostało uruchomione również kryte lodowisko zlokalizowane przy hali Urania.

Space Park – Nowe miejsce na rozrywkowej mapie Olsztyna, które kryje kilka ciekawych atrakcji. Na miejscu możecie skorzystać z toru wrotkowego, ścianki wspinaczkowej, parku trampolin oraz dmuchanego toru przeszkód.

QUIZ. Kto stworzył to arcydzieło? Przy 8 punktach możesz się uśmiechnąć niczym Mona Lisa

Pytanie 1 z 10
Kto namalował "Mona Lisę"?
Źródło: ImprEskowa piguła. Co będzie działo się w Olsztynie i okolicy w najbliższych dniach? [LISTA]