ImprEskowa piguła

i

Autor: Oskar Biedrzyński

rozrywka

ImprEskowa piguła. Co będzie działo się w Olsztynie i okolicy w najbliższych dniach? [LISTA]

2023-10-24 13:54

Macie ochotę wyjść na miasto, ale brakuje wam pomysłu, co moglibyście robić? W Olsztynie i okolicy dzieje się więcej, niż mogliście się tego spodziewać! Zebraliśmy dla was wszystkie najciekawsze propozycje na najbliższy tydzień. Klubowe, koncertowe, sportowe i wiele, wiele więcej. Szczegóły poniżej.

Klubowo:

Mięta - W sobotę (28 października) odbędzie się halloweenowa impreza z udziałem DJ-skiego duetu: Bola i Exo. W asyście na saksofonie zagra Łapiński Sax.

Dobra Nocka - W czwartek (26 października) DJ Julek poprowadzi kostiumową imprezę Erasmus Halloween Party. Piątkowo (27 października) startuje impreza pod hasłem „Let’s Groove” z Groovesaberem za sterami. W sobotę (28 października) również czekają na Was halloweenowe klimaty. Tego dnia odbędzie się „Nocka na cmentarzu” z udziałem dwóch DJ-ów: Julka i Bostona.

Schizma – We wtorek (31 października) odbędzie się „Halloween Party”. Tej nocy masę imprezowych brzmień w mrocznym klimacie zapewni DJ Adam Bartier.

Nowe premiery kinowe (od 27 października):

Miało cię nie być (dramat) - Siedemnastoletnia Mańka (Sonia Szyc) nieoczekiwanie wkracza do świata ojca (Borys Szyc), z którym od dawna nie utrzymuje kontaktów. Nie zamierza zabawić w nim długo, ale ten standardowo krzyżuje jej plany. Nie tylko odkrywa, że dziewczyna jest w ciąży, ale też, wbrew woli córki, postanawia jej pomóc. Co jednak czterdziestoletni mężczyzna może wiedzieć o problemach dorastającej nastolatki? Niewiele. Dlatego też wpada na pomysł, aby poszukać wsparcia i rady u byłych partnerek. Spotkania z barwną grupą „eks”, wśród których znajdą się zarówno wojująca feministka, jak i tancerka z nocnego klubu, staną się dla ojca i córki szansą na nowy początek. Finał ich wspólnych perypetii zaskoczy każdego.

Pięć koszmarnych nocy (horror) – Historia filmu przedstawia stróża nocnego, który rozpoczyna pracę w Freddy Fazbear's Pizza. Już pierwszej nocy, zdaje sobie sprawę, że ta praca u Freddy'ego nie będzie taka łatwa.

Slotherhouse: Leniwa śmierć (komedia, horror) - Emily Young, studentka ostatniego roku, pragnie wygrać wybory na prezesa studenckiego bractwa. Chcąc zdobyć popularność adoptuje uroczego leniwca o imieniu Alfa, który ma stać się wyborczą maskotką. Wkrótce studencką społecznością wstrząsa seria makabrycznych morderstw. Krwawe ślady prowadzą do Alfy. Czy w sercu tak słodkiej istoty może kryć się żądza mordu?

Sportowo:

W sobotę (28 października) w Stawigudzie odbędzie się IV Jesienny Ultramaraton Warmiński Warneland. Tego dnia biegacze będą mierzyć się z dwoma dystansami – 11 i 60-kilometrowym. Trasy poprowadzone będą po drogach i szlakach turystycznych Warmii.

W poniedziałek (30 października) na scenie im. Anny Wasilewskiej w Olsztynie odbędzie się „Big Dance Event”. Podczas imprezy wystąpi 150 tancerzy, którzy zaprezentują się w stylach Hip-hop, Modern Jazz oraz tańcach karaibskich. Widzowie będą mogli podziwiać występy olsztyńskich tancerzy ze Szkoły Tańca Monstars oraz gości ze Szkoły Loud Street Dance z Kwidzyna którzy zatańczą fragment spektaklu "Sens na Sto".

Kulturalnie:

W sobotę (28 października) w olsztyńskim Space Parku odbędzie się impreza Halloween. Do Waszej dyspozycji będzie cały obiekt, a dodatkowo odbędą się gry i zabawy, które pozwolą w pełni doświadczyć ducha Halloween.

Zapowiedzi:

Olsztyn pojawił się oficjalnie w grze Monopoly. Przedstawienie nowego wariantu gry ze stolicą Warmii i Mazur odbędzie się w sobotę (4 listopada) w Galerii Warmińskiej o godzinie 14:00.

W sobotę (4 listopada) Stomil Olsztyn rozegra kolejne ligowe starcie na stadionie przy Piłsudskiego. Ich rywalem będzie Skra Częstochowa. Start o godzinie 19:15.

W sobotę (4 listopada) w Biskupcu odbędzie się kolejny pierwszoligowy mecz w piłce ręcznej. Tym razem na boisku zmierzą się Warmia Energa Olsztyn i Szczypiorniak Olsztyn. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00.

W sobotę (11 listopada) na Plaży Miejskiej odbędzie się VI Olsztyński Bieg Niepodległości. Główne biegi wystartują na dystansie 5 i 10 kilometrów, ale nie zabraknie również dystansów dla najmłodszych. Ponadto odbędą się zawody dla miłośników Nordic Walking. Na wydarzenie cały czas trwają zapisy.

Quiz. Najlepsze horrory po 2000 roku. Jak dobrze znasz te filmy grozy?

Pytanie 1 z 10
Który duet aktorów wcielił się w role słynnego małżeństwa demonologów Eda i Lorraine Warrenów w horrorze „Obecność” (2013)?
Źródło: ImprEskowa piguła. Co będzie działo się w Olsztynie i okolicy w najbliższych dniach? [LISTA]