ImprEskowa piguła

i

Autor: Pixabay.com

rozrywka

ImprEskowa piguła. Co będzie działo się w Olsztynie i okolicy w najbliższych dniach? [LISTA]

2023-09-28 15:29

Macie ochotę wyjść na miasto, ale brakuje wam pomysłu, co moglibyście robić? W Olsztynie i okolicy dzieje się więcej, niż mogliście się tego spodziewać! Zebraliśmy dla was wszystkie najciekawsze propozycje na najbliższy tydzień. Klubowe, koncertowe, sportowe i wiele, wiele więcej. Szczegóły poniżej.

Klubowo:

Mięta – W piątek (29 września) odbędzie się tradycyjnie impreza pod hasłem „Panie przodem”. Tej nocy o masę klubowych rytmów zadbają Exo oraz So Sticky. W sobotę (30 września) natomiast „Poczuj Mięte”, a za konsolą zasiądą Bolo i Raw Mental.

Klubokawiarnia Kofeina – W piątek (29 września) imprezę rozkręca Krzysztof Czaja. Sobotnio (30 września) za sterami zasiądzie Piotr Krongauz.

Nowe premiery kinowe (od 29 września):

Moje Wielkie Greckie Wesele 3 (komedia romantyczna) - Dalsze losy rodziny Portokalosów i Millerów zobaczymy już we wrześniu 2023r. Nia Vardalos, nominowana do Oscara jest autorką scenariusza i reżyserką . Powróci również w roli Touli. Zobaczymy też: Johna Corbetta, Marię Vacratsis, Elenę Kampouris, Louisa Mandylora i Andreę Martin, a także Eliasa Kacavasa. Zdjęcia były realizowane w Varipatades na Korfu w Grecji. Film jest zadedykowany pamięci Michaela Constantine'a - aktora, który w poprzednich częściach grał upartego ojca głównej bohaterki.

Twórca (science-fiction, dramat, romans) - Podczas wojny toczącej się pomiędzy ludźmi a siłami sztucznej inteligencji, Joshua (Washington), były agent służb specjalnych, którego żona zaginęła w niejasnych okolicznościach, zostaje zrekrutowany do wytropienia i zlikwidowania nieuchwytnego architekta zaawansowanej technologii. Poszukiwany twórca wynalazł broń, która może przyczynić się do zakończenia wojny, ale też niesie niebezpieczeństwo unicestwienia całej ludzkości. Joshua i zespół elitarnych agentów, przekraczając linie wroga, docierają do mrocznego miejsca, gdzie odkrywają, że bronią będącą zagrożeniem dla świata, którą mieli zniszczyć, jest sztuczna inteligencja w postaci małego dziecka.

Doppelgänger. Sobowtór (thriller, dramat) - Film przenosi widzów w czas przełomu lat 70-tych i 80-tych, a jego akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Hans (Gierszał) żyje w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości, jakie daje Zachód. Wtapia się w lokalną społeczność, jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską. Bitner (Schuchardt) mieszka z rodziną w Gdańsku, pracuje w stoczni. Pozornie nic nie łączy obu mężczyzn, jednak przeszłość skrywa tajemnicę, która postawi ich przed koniecznością zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. Obaj staną przed pytaniem dotyczącym swojej tożsamości.

Piła X (horror) - John Kramer (Tobin Bell) powraca. Najbardziej przerażająca część serii PIŁA ujawnia nieznany i wyjątkowo osobisty rozdział gry Jigsawa. Akcja filmu rozgrywa się między wydarzeniami z najsłynniejszych i najkrwawszych części cyklu: PIŁA I i II. Cierpiący na chorobę nowotworową John wyrusza do Meksyku, by poddać się eksperymentalnemu leczeniu, które jest dla niego ostatnią szansą na przeżycie. Po zabiegu odkrywa, że padł ofiarą medycznych oszustów, którzy zbijają majątek na ludzkim cierpieniu. Nie wiedzą, że zadarli z człowiekiem, który w kwestiach cierpienia jest ekspertem. John zabiera się do pracy konstruując zestaw najbardziej skomplikowanych, szalonych i okrutnych pułapek jakie kiedykolwiek widzieliście. Lekarze bez serca poddani zostaną terapii szokowej stając się ofiarami najbardziej krwawej zemsty w historii kina.

Sportowo:

W sobotę (30 września) odbędą się kolejne emocjonujące rozgrywki rugby na stadionie olimpijskim przy ulicy 15 Dywizji. W drugoligowym starciu zmierzą się Koma Rugby Team Olsztyn oraz Budowlani Lublin 2. Start o godzinie 14:00.

Warto zajrzeć też do Biskupca, gdzie w sobotę (30 września) odbędą się pierwszoligowe rozgrywki w piłce ręcznej. Na boisku spotkają się olsztyńscy zawodnicy Warmia Energa z Usarem Kwidzyn. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00.

Rozpoczyna się sezon morsowy i tym samym klub „Kąpiący się zimą” zaprasza na pierwszą orzeźwiającą kąpiel. Start w niedzielę (1 października) o godzinie 11:00 nad jeziorem Ukiel. Wejście do wody odbędzie się w samo południe.

Zapowiedzi:

W niedziele (8 października) na stadionie przy Piłsudskiego odbędą się rozgrywki derbowe. Stomil Olsztyn zagra przed własną publicznością z Olimpią Elbląg. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:15.

Źródło: ImprEskowa piguła. Co będzie działo się w Olsztynie i okolicy w najbliższych dniach? [LISTA]