sport

IV Jesienny Ultramaraton Warmiński Warneland za nami. Posłuchajcie jak było

2023-10-31 15:24

Pod Olsztynem w Stawigudzie miała miejsce ciekawa impreza biegowa. Odbył się tam IV Jesienny Ultramaraton Warmiński Warneland. Blisko 100 biegaczy przemierzało malownicze szlaki turystyczne Warmii. Pojawiliśmy się na miejscu i przygotowaliśmy dla was relacje z tego wydarzenia.

W sobotę (28 października) w Stawigudzie odbył się IV Jesienny Ultramaraton Warmiński Warneland. W wydarzeniu wzięło udział prawie 100 biegaczy, którzy mierzyli się z dwoma dystansami: 11 oraz 60-kilometrowym. Trasy biegów prowadziły przez drogi i szlaki turystyczne Warmii, m.in. wokół jeziora Łańskiego. Dodatkowo odbyły się również biegi towarzyszące dla najmłodszych w czterech formułach.

- Trasy są trailowe, więc wszystko prowadzi po terenie. Zaczynamy i kończymy na stadionie piłkarskim w Stawigudzie. Stąd udajemy się w kierunku jeziora Łańskiego, które tak naprawdę obiegamy. Też większe koło robimy, gdyż biegniemy jeszcze nad jezioro Kielarskie i przebiegamy przez miejscowość Ruś. Staraliśmy się dobrać tutaj ten teren, żeby był jak najbardziej atrakcyjny dla biegaczy. Ruś wybraliśmy, dlatego że jest tam rzeka Łyna, a są to tak piękne rejony, że też musieliśmy pokazać uczestnikom. No i te lasy, które tutaj są - o tej porze kolory jesieni są niesamowite, więc każdy kto przebiega jest zachwycony - mówi Krzysztof Mańkowski, organizator biegu Warneland.

Posłuchaj: Krzysztof Mańkowski, organizator biegu Warneland opowiada o wydarzeniu
Posłuchaj: Oskar Biedrzyński rozmawia z uczestnikami biegu Warneland

Jak dużo wiesz o zimie? Tylko ekspert sobie poradzi [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Kiedy rozpoczyna się kalendarzowa zima?
Źródło: IV Jesienny Ultramaraton Warmiński Warneland za nami. Posłuchajcie jak było