Jest przetarg na rozbudowę drogi w Rożentalu

2021-09-07 21:33 aka

Czarny punkt na „piętnastce” ma zniknąć. Droga krajowa nr 15 w Rożentalu w gminie Lubawa to miejsce, gdzie dochodziło do drogowych tragedii. Aktualnie są tu dwa skrzyżowania, niebawem jedno z nich będzie zlikwidowane, a drugie zamieni się w rondo.

I Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego w Olsztynie. Stadion sportowy w Kortowie. 31 sierpnia 2021

Niebezpieczne skrzyżowanie na krajowej 15. będzie przebudowane. Poszukiwany jest wykonawca zadania. Nowe rozwiązanie ma być gotowe w 2023 roku.

Ogłosiliśmy przetarg na rozbudowę drogi krajowej nr 15 w Rożentalu. Na oferty czekamy do 27 września br. Zakres prac obejmuje głównie przebudowę skrzyżowania na rondo. W ramach zadania zostanie także zwiększona nośność nawierzchni do 11,5 t/oś oraz zlikwidowane zostanie skrzyżowanie z drogą powiatową nr 1214N – mówi rzecznik olsztyńskiej GDDKiA Karol Głębocki. - Wymagamy, aby przedmiot zamówienia został zrealizowany w terminie nie dłuższym niż 15 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Minimalny termin realizacji wynosi 13 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Posłuchaj: o rozbudowie dk15 w Rożentalu mówi rzecznik olsztyńskiej GDDKiA Karol Głębocki

Zakres prac będzie obejmował podniesienie nośności nawierzchni do 11,5 t/oś, przebudowę skrzyżowania na rondo w km 346+300, likwidację skrzyżowania z drogą powiatową nr 1214N, budowę korpusu drogowego o przekroju jednojezdniowym 1x2, odtworzenie istniejących zatok autobusowych w innej lokalizacji wraz z peronami i dojściami oraz budowę chodników, przejść dla pieszych, oświetlenia drogowego przeznaczonego dla przejść dla pieszych. Prace budowlane przewidziane są na lata 2022-2023.

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to:

Planowane do przebudowy miejsce to prosty odcinek w sąsiedztwie miejscowości skomunikowanej z drogą krajową poprzez dwa skrzyżowania oddalone od siebie o 300 m. Taki układ dróg powoduje, że przy dużych prędkościach dochodzi tam do kolizji z pojazdami skręcającymi do Rożentala lub włączającymi się do ruchu na drodze krajowej. W celu poprawy bezpieczeństwa zostanie na skrzyżowaniu z drogą gminną wybudowane rondo, które będzie stanowiło element uspokojenia ruchu na długim, prostym odcinku drogi krajowej. Skrzyżowanie z drogą powiatową zostanie natomiast zamknięte, a droga powiatowa zostanie włączona do ronda nowym odcinkiem wykonanym w ramach rozbudowy drogi krajowej.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Jest przetarg na rozbudowę drogi w Rożentalu [AUDIO]
Nasi Partnerzy polecają