Jonkowo. Używał tablic rejestracyjnych należących do innego samochodu

i

Autor: KMP Olsztyn Jonkowo. Używał tablic rejestracyjnych należących do innego samochodu

Jonkowo. Używał tablic rejestracyjnych INNEGO AUTA. Miał ważny powód

2021-07-16 13:40

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę auta marki Chrysler Voyager, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Wówczas wyszło na jaw, że samochód miał tablice rejestracyjne należące do innego pojazdu. Jak się okazało, nie bez przyczyny. O szczegółach przeczytasz w materiale poniżej.

Do zdarzenia doszło w czwartek (15 lipca). Funkcjonariusze olsztyńskiej policji na ulicy Hanowskiego w Jonkowie zatrzymali do kontroli pojazd marki Chrysler Voyager, którego kierowca nie stosował się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że nr VIN auta nie zgadzał się jego numerami tablic rejestracyjnych. 

- Początkowo 54-latek tłumaczył policjantom, że rozbieżności wynikają z wymiany poszczególnych części w pojeździe. Ostatecznie przyznał, że miał założone tablice rejestracyjnego od innego auta – tej samej marki i modelu, który stoi zaparkowany pod jego domem i jest jego właścicielem. Okazało się, że chrysler, którym się poruszał był sprowadzony z zagranicy i nigdy nie był zarejestrowany w naszym kraju. Ponadto pojazd nie miał aktualnej polisy OC - informuje st. sierż. Andrzej Jurkun, oficer prasowy olsztyńskiej policji.

54-latek został ukarany mandatami za poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu drogowego oraz niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa o łącznej kwocie 600 złotych. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za jazdę bez ważnego ubezpieczenia OC.

Raport z Anteny 16.07
Źródło: Jonkowo. Używał tablic rejestracyjnych INNEGO AUTA. Miał ważny powód