Kiedy zaczną działać miejskie lodowiska w Olsztynie? My już wiemy!

2021-11-18 14:44

Olsztynianie w tym roku będą mieli do wyboru dwa miejskie lodowiska. Obiekty przygotowywane są przy Jeziołowicza oraz w CRS Ukiel. Wiemy, kiedy zostaną uruchomione. O szczegółach przeczytasz w naszym materiale poniżej.

IV Olsztyński Bieg Niepodległości – 11 listopada 2021

Infrastruktura pod lodowiska jest już gotowa

W Olsztynie lodowiska miejskie są już niemal w pełni przygotowane. Obiekt przy Jeziołowicza jest już praktycznie gotowy, powstały też podstawy tafli w CRS Ukiel.

System na Jeziołowicza jest praktycznie gotowy w całości, teraz będziemy powolutku przez weekend zmrażać kapilary, aby były gotowe do pierwszych warstw zalewania. Jeśli chodzi o CRS Ukiel, tu najpierw trzeba było wykonać odpowiednia podbudowę, czyli specjalne ubijanie piasku, który wcześniej był plażą, pojawiły się różne rodzaje folii i specjalne rurki. Są też bandy. Agregat jest w trakcie ostatnich testów i jak tylko aura pozwoli, w przyszłym tygodniu będziemy mogli kłaść pierwsze warstwy lodowe - mówi rzecznik olsztyńskiego OSiRu Zbigniew Szymula.

Posłuchaj: o olsztyńskich lodowiskach z rzecznikiem OSiRu Zbigniewem Szymulą rozmawia Anita Zalewska

Wszystko zależy od pogody

Uruchomienie lodowisk uzależnione jest od pogody, a ściślej od temperatury powietrza. W nocy musi być lekko poniżej zera, za dnia nie więcej niż 4-5 stopni, nie może być dużego słońca ani deszczu – wyjaśnia rzecznik OsiRu. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, nadciąga ochłodzenie, więc już powoli możecie szykować się na start sezonu łyżwiarskiego.

Sonda
Czy w Olsztynie potrzebne jest kryte lodowisko?

Dwie tafle w Olsztynie

Zazwyczaj w Olsztynie działały trzy lodowiska miejskie: przy Jeziołowicza, na plaży miejskiej i przy Piłsudskiego. w tym roku jednak, ze względu na przebudowę Uranii, lodowiska przy Piłsudskiego nie będzie. Wraz ze zmodernizowaną halą, do dyspozycji olsztynian przekazane też zostanie nowe lodowisko. Finał tej inwestycji zaplanowany jest na 3. kwartał 2023.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Kiedy zaczną działać miejskie lodowiska w Olsztynie? My już wiemy!