Kilkadziesiąt włamań do domów w powiecie piskim. Policja zatrzymała trzy osoby

i

Autor: KPP Pisz Kilkadziesiąt włamań do domów w powiecie piskim. Policja zatrzymała trzy osoby

Kilkadziesiąt włamań do domów w powiecie piskim. Policja zatrzymała trzy osoby

2021-10-19 10:18

Policjanci zatrzymali trzy osoby, w tym kobietę i dwóch mężczyzn, podejrzanych o dokonanie kilkudziesięciu włamań na terenie powiatu piskiego. Oprócz zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem sprawcy mają na swoim koncie także oszustwa. Funkcjonariusze odzyskali mienie o łącznej wartości około 20 000 złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rucianem - Nidzie zatrzymali trzy osoby podejrzane o włamania do domów, domków letniskowych oraz kradzież paliwa z samochodów. To 37-letnia mieszkanka gminy Ruciane - Nida, jej 25-letni partner mieszkający w Orzyszu oraz ich 32-letni znajomy z gminy Pisz. Grupa ta działała na terenie powiatu piskiego.

- Na chwilę obecną funkcjonariusze ustalili, że osoby te włamały się do dwóch domów na terenie gminy Ruciane - Nida. Do jednego z nich weszli uszkadzając drzwi balkonowe. Ze środka zabrali m.in.: telewizor, zegar ścienny, barometr, komplet rzeźb, teleskop, lornetkę i inne wartościowe przedmioty o łącznej wartości blisko 16 000 złotych. Ta sama grupa włamała się do kontenera na narzędzia oraz do domków letniskowych w jednej z miejscowości na terenie gminy Pisz.  Do tego w gminie Orzysz dokonali kradzieży z włamaniem do dwóch samochodów ciężarowych, z których ukradli paliwo. Włamywali się także do domków letniskowych na działkach ogrodowych w Orzyszu, skąd kradli m.in. elektronarzędzia i butle gazowe - informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowa KPP w Piszu.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 15.10.2021

Większość skradzionych rzeczy, wartości około 20 000 złotych, została odzyskana przez policjantów. Przedmioty te funkcjonariusze znaleźli w miejscu zamieszkania kobiety. Inne zastawione zostały w lombardach.

- Śledczy w dalszym ciągu pracują nad tą sprawą. Teraz muszą ustalić właścicieli odzyskanych przedmiotów, ponieważ niektórzy pokrzywdzeni nie wiedzą jeszcze, że padli ofiarą przestępstwa. Na chwilę obecną zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty oszustw dotyczących zastawiania w lombardach skradzionych rzeczy. Wprowadzały bowiem właścicieli tych punktów w błąd co do własności zastawianych przedmiotów. Do tego doszły zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, a 25-latek usłyszał także zarzuty dwukrotnego kierowania pojazdem marki BMW naruszając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - tłumaczy oficer prasowa piskiej policji.

Wszystkie osoby, które podejrzewają, że padły ofiarą przestępstwa, proszone są o zgłoszenie tego faktu w najbliższej jednostce policji lub pod nr 112.

Źródło: Kilkadziesiąt włamań do domów w powiecie piskim. Policja zatrzymała trzy osoby