Kilometry pomocy. Rajd charytatywny dla chorej Wiktorii

i

Autor: Cabrio Warmia@Mazury Finał akcji na olsztyńskiej starówce

Akcja charytatywna

Kilometry pomocy. Rajd rowerowy dla chorej Wiktorii Bąk z Olsztyna

2023-07-10 14:36

W sobotę (8 lipca) zakończył się rowerowy rajd charytatywny dla Wiktorii Bąk. Funkcjonariusze policji Kamil Kania z Dobrego Miasta oraz służby więziennej Kamil Dawid pokonali 600 kilometrową trasę ze Szczecina do Olsztyna. Głównym celem wyprawy była zbiórka pieniędzy na leczenie dziewczynki chorej na zespół Retta.

Rowerem ze Szczecina do Olsztyna

Funkcjonariusze podróż rozpoczęli w niedzielę 2 lipca. Przez siedem dni odwiedzili m.in Kalisz Pomorski, Piłę, Bydgoszcz, Grudziądz oraz Ostródę.

- Na trasie spotkaliśmy wspaniałych ludzi - mówią bohaterowie rowerowego rajdu charytatywnego. Wielki ukłon dla wszystkich strażaków, którzy dali popis gościnności i pomocy. Wszędzie gdzie robiliśmy postój pojawiały się osoby, które dorzucały coś do naszej puszki. Serce się radowało kiedy spotykaliśmy takie osoby na naszym szlaku. Trasa super, chociaż momentami nie brakowało trudnych odcinków. Chcemy powtórzyć akcję, taką deklarację złożyliśmy. Mamy rok na to, żeby się do tego przygotować – podkreślają Kamil Kania i Kamil Dawid.

Podczas ostatniego dnia rajdu funkcjonariuszom towarzyszyła ekipa Cabrio Warmia&Mazury. Trasę Ostróda – Olsztyn pokonali w asyście kabrioletów. Finał akcji miał miejsce na olsztyńskiej starówce, gdzie na uczestników czekała Wiktoria z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Rowerzyści przez siedem dni pokonali dystans 600 kilometrów i 600 metrów.

W akcję zaangażowani byli: Warmińsko-Mazurska Solidarność Policja i NSZZ Solidarność Służby Więziennej Okręgu Olsztyńskiego.

Tęcza nad jeziorem Ukiel

Czy rozpoznasz te miasta z Warmii i Mazur po zdjęciu? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 10
1. Turniej rycerski na zamku widocznym na zdjęciu odbywa się w:
Czy rozpoznasz te miasta Warmii i Mazur po zdjęciu? Sprawdź się w naszym quizie!
Źródło: Kilometry pomocy. Rajd rowerowy dla chorej Wiktorii Bąk z Olsztyna