wydarzenia

Kolejny mural ozdobi miasteczko studenckie. Prace już trwają. Zobaczcie pierwsz efekty! [ZDJĘCIA]

2023-10-20 15:04

Kortowski krajobraz coraz szybciej ulega zmianie. Plany zagospodarowania plaży, projekty Otwartego Budżetu Akademickiego oraz... murale. Już teraz drugie dzieło realizowane jest na ścianie kolejnego Domu Studenta.

Pierwszy mural powstał na początku roku i jest nawiązaniem do Roku Kopernikańskiego, przedstawiając wybitnego astronoma jako współczesnego studenta. Projekt znajduje się na ścianie Domu Studenta nr 2. Drugi mural jest właśnie w trakcie realizacji. Tym razem tematem przewodnim jest „natura”, co od razu rzuca się w oczy, ponieważ w projekcie dominuje motyw zieleni. Miejscem powstania nowego muralu jest ściana Domu Studenta nr 8. Szacunkowo prace powinny zakończyć się do końca tygodnia (do 22 października).

- Autorem murala Kopernika, jak i tego związanego z naturą jest Małgorzata Śpiewak. To jest jej wizja natury w Kortowie, tego jak Kortowo wygląda i jak ona je odbiera. Należałoby zapytać autora projektu, jakie jest przesłanie tego muralu. Zobaczymy, jak powstanie, wtedy każdy będzie mógł zinterpretować dzieło na swój sposób – mówi Bogusław Stec, kanclerz UWM.

To już drugi mural, ale na pewno nie ostatni. Uczelnia chce ozdobić wszystkie Domy Studenta i tym samym ma w planach realizować jeden taki projekt rocznie, w zależności od finansów, jakimi będzie dysponować. Co ciekawe, również Wy możecie stać się pomysłodawcami kolejnych murali. Uczelnia jest otwarta na nowe pomysły, a każdy zainteresowany może wysyłać swoje propozycje drogą mailową.

Quiz geograficzny. Czy zgadniesz, w jakim województwie leży dane miasto?

Pytanie 1 z 10
Suwałki są w województwie
Źródło: Kolejny mural ozdobi miasteczko studenckie. Prace już trwają. Zobaczcie pierwsze efekty! [ZDJĘCIA]