Kolorowe kamienie wędrują po Olsztynie. O co chodzi w zabawie?

Kolorowe kamienie wędrują po Olsztynie. O co chodzi w zabawie? [ZDJĘCIA]
Autor: Grupa na Facebooku: Olsztyńskie kamyki

Znaleźliście kolorowy kamień na ulicy, w skwerze lub w parku? To nie przypadek, a zabawa, w której biorą udział miasta z niemal całej Polski. Niedawno dołączył do niej również Olsztyn. O co w tym wszystkim chodzi? Szczegóły zdradzamy w artykule!

Akcja jest znana w niemal całej Polsce, a od niedawna również w Olsztynie. Pod koniec marca na Facebooku powstała oficjalna grupa "Olsztyńskie kamyki", do której należy już ponad tysiąc osób. Zabawa polega na zbieraniu kamieni, malowaniu ich, rozkładaniu po mieście i co najważniejsze: POSZUKIWANIU. - Naszym celem jest powrót do dzikiej radości z tworzenia małych dzieł, spędzania czasu w kreatywny sposób i wspólne poszukiwanie przygody. Do zabawy angażujemy zarówno dzieci, jak i dorosłych - czytamy na facebookowej grupie "Olsztyńskie kamyki".

Zasady zabawy są niezwykle proste. Wystarczy znaleźć kamień i ozdobić go dowolną techniką (bez użycia cekin czy perełek, które mogą zostać połknięte przez dziecko lub zwierzę). Następnie robimy naszemu kolorowemu kamieniowi zdjęcie i zostawiamy go w dowolnym miejscu w Olsztynie. Kolejnym krokiem jest dodanie fotografii na grupie "Olsztyńskie kamyki" i podanie przybliżonej lokalizacji kamienia, np. Park Kusocińskiego czy okolice fontanny. Ważne jest, by nie podawać dokładnego miejsca. Cała zabawa polega na poszukiwaniu!

Kiedy ktoś znajdzie taki kamień, robi mu zdjęcie i pokazuje na grupie. Można go sobie zatrzymać, przełożyć w inne miejsce bądź oddać ponownie w teren po jakimś czasie od znalezienia.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Raport z anteny 20.04, godz.10
Źródło: Kolorowe kamienie wędrują po Olsztynie. O co chodzi w zabawie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany