Komplet punktów Zielonej Armii. Akademicy wygrali ze Stalą Nysa [ZDJĘCIA]

2021-01-15 0:20

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn udanie zrehabilitowali się za ostatnią porażkę i pokonali w hali Urania Stal Nysę 3:1. Akademicy zwyciężyli w setach 25:19, 25:22, 20:25, 25:20. Statuetkę MVP odebrał Damian Schulz.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 15.01.2021

Po dwóch pierwszych partiach wygranych przez akademików z Kortowa, w trzecim secie górą byli goście. Czwarty set należał jednak do olsztynian, którzy zdobyli komplet punktów. Patrząc w pomeczowe statystyki, zawodnicy prowadzeni przez Daniela Castellaniego, dysponowali tego dnia dokładniejszym przyjęciem (51% do 43%), blokiem (10:6) i zagrywką (9:3). Siatkarze z Nysy natomiast, minimalnie byli skuteczniejsi w ataku (52% do 51%). Najskuteczniejszym w ekipie Indykpolu AZS był Damian Schulz (22 pkt.), a w Stali Nysa – Wassim Ben Tara (27 pkt.)

- Dzisiaj lepiej zagrywaliśmy, dużo lepiej było także w zagrywce i obronie – mówi Jędrzej Gruszczyński, libero Indykpolu AZS Olsztyn.

- Nie popełnialiśmy też wiele błędów w ataku i to wszystko pozwoliło pomogło nam dzisiaj wygrać z Nysą.

Posłuchaj: Jędrzej Gruszczyński, libero Indykpolu AZS Olsztyn po meczu ze Stalą Nysa

Kolejne dwa spotkania dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn to dwumecz z Jastrzębskim Węglem. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Hali Urania w środę, 20 stycznia o godzinie 17:30. Rewanż w sobotę, 23 stycznia w Jastrzębiu-Zdroju o godzinie 14:45.

Quiz. Gwara policyjna. Znasz znaczenie tych słów?

Pytanie 1 z 10
Co w policyjnym slangu oznacza sformułowanie: „zdzieranie butów”?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]

Źródło: Komplet punktów Zielonej Armii. Akademicy wygrali ze Stalą Nysa [ZDJĘCIA]