Samorządy na skraju bankructwa. Podwyżki cen biletów są nieuniknione

i

Autor: pexels.com

Komunikacja miejska w Olsztynie. Jak pojadą autobusy i tramwaje w Święto Niepodległości 11 listopada? [INFORMATOR]

2021-11-10 14:50

Przed nami długi weekend związany ze Świętem Niepodległości (czwartek 11 listopada). W związku z uroczystymi obchodami w Olsztynie należy spodziewać się utrudnień w kursowaniu komunikacji miejskiej. Komunikat w tej sprawie opublikował Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

W czwartek 11 listopada, w związku z Wojewódzkimi Obchodami Święta Niepodległości w Olsztynie, w godzinach około 12:15 - 12:40 odbędzie się przemarsz kolumny na trasie: Staszica – Pieniężnego – Piłsudskiego – Kopernika – Mickiewicza – Głowackiego - Plac Solidarności. W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w ruchu autobusów i tramwajów. Tramwaje linii 1 mogą zostać czasowo skierowane do krańca "Dworzec Główny" bez obsługi przystanków "Centrum" i "Wysoka Brama".

Ponadto tego dnia, w związku z organizacją Biegu Niepodległości, którego trasa przebiegać będzie ulicą Kapitańską, Sielską oraz Schumana, w godzinach około 10:00-14:00 wyłączona z ruchu zostanie północna strona ul. Sielskiej (obydwa pasy jezdni w kierunku Dajtek) na odcinku od skrzyżowania z al. Schumana do wjazdu na teren Hotelu "Omega” oraz północna strona al. Schumana (obydwa pasy jezdni w kierunku ul. Sielskiej) na całej długości.

Autobusy linii 107 kursować będą przez ul. Szarych Szeregów, bez pominięcia przystanków - uwaga przystanek "Plaża Miejska" w kierunku Dajtek dla linii 107 i 113 funkcjonował będzie w zmienionej lokalizacji (na pasie dzielącym jezdnie).

Przypominamy też, że 11 listopada obowiązuje rozkład jazdy "Niedziele i święta", natomiast 12.11.2021 r. rozkład jazdy "Dni robocze (od poniedziałku do piątku)".

Sedno Sprawy - Stanisław Żaryn

Quiz patriotyczny. Czy jesteś prawdziwym POLAKIEM?

Pytanie 1 z 10
W którym roku została uchwalona konstytucja 3 maja?
Źródło: Komunikacja miejska w Olsztynie. Jak pojadą autobusy i tramwaje w Święto Niepodległości 11 listopada? [INFORMATOR]