Koncert charytatywny Olsztyn solidarny z Ukrainą. Podczas występów zbiórka finansowa i rzeczowa

i

Autor: Unsplash - Elena Mozhvilo Koncert charytatywny "Olsztyn solidarny z Ukrainą". Podczas występów zbiórka finansowa i rzeczowa

Koncert charytatywny "Olsztyn solidarny z Ukrainą". Podczas występów zbiórka finansowa i rzeczowa

2022-03-01 14:38

W Olsztynie w niedzielę (6 marca) odbędzie się koncert charytatywny "Olsztyn solidarny z Ukrainą". Podczas występów artystycznych na Scenie Staromiejskiej, wśród widowni zostanie przeprowadzona zbiórka finansowa i rzeczowa na rzecz ofiar trwającej wojny w Ukrainie. Szczegóły w artykule.

W najbliższą niedzielę (6 marca) na Scenie Staromiejskiej w Olsztynie odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny "Olsztyn solidarny z Ukrainą". W czasie występów Bank Żywności w Olsztynie przeprowadzi zbiórkę rzeczową oraz finansową, której celem będzie zabezpieczenie doraźnych potrzeb osób przybywających z Ukrainy na teren całej Polski.

Zbiórka rzeczowa będzie się koncentrowała przede wszystkim na pomocy żywnościowej. Potrzebny jest przede wszystkim suchy prowiant, konserwy, oleje, ale też tzw. "szybkie węglowodany", czyli batony energetyczne, słodycze, makarony, kasze i wszelkiego rodzaju żywność z długim terminem magazynowania. Potrzebne są również kołdry i pościel dla osób, które lokowane są w prywatnych kwaterach - najczęściej w stanie deweloperskim.

Podczas wydarzenia będzie prowadzone również zbieranie datków (pomoc finansowa). Kwota zebrana podczas koncertu zostanie wpłacona na konto Banku Żywności i przeznaczona na wszelkie działania związane z pomocą, lokowaniem przybywających osób, czy organizowaniem dla nich pierwszych zakupów (chemia, żywność itd.).

Solidarni z Ukrainą. Wiec poparcia w Olsztynie 24 lutego 2022

Koncert charytatywny "Olsztyn solidarny z Ukrainą" rozpocznie się o godzinie 15:00. W niedzielę 6 marca na Scenie Staromiejskiej zagrają:

  • Czerwony Tulipan
  • Romantycy Lekkich Obyczajów
  • Big Day
  • Łydka Grubasa
  • H.O.R.P.Y.N.A

Wstęp jest wolny.

Źródło: Koncert charytatywny "Olsztyn solidarny z Ukrainą". Podczas występów zbiórka finansowa i rzeczowa