Koncert "Olsztyn solidarny z Ukrainą". Ile pieniędzy udało się zebrać? [ZDJĘCIA]

2022-03-08 9:02

Poznaliśmy już wstępne wyniki zbiórki, która odbyła się w niedzielę (6 marca) na olsztyńskiej starówce w trakcie koncertu charytatywnego "Olsztyn solidarny z Ukrainą". Dzięki hojności mieszkańców stolicy Warmii i Mazur udało się zebrać 60 tysięcy złotych. Ale to jeszcze nie koniec pomocy, jaka zostanie przekazana dla Ukrainy.

Podczas niedzielnego koncertu olsztynianie mogli wysłuchać pięciu zespołów. Na scenie zagrali: Czerwony Tulipan, Romantycy Lekkich Obyczajów, Big Day, Łydka Grubasa, Enej i H.O.R.P.Y.N.A

- Olsztyn nie zawiódł - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Sieniewicz. -  Olsztyn był, jest i będzie z Ukrainą.

- Jesteśmy niezwykle zbudowani postawą naszych artystów - dodaje kierownik Biura Festiwalowego Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, Piotr Podgórski. - Nie dość, że wszyscy z entuzjazmem zareagowali na nasze zaproszenie, to żaden z zespołów nie wziął za swój występ ani złotówki.

Dzięki temu podczas licytacji i zbiórek udało się zgromadzić imponującą kwotę.

- Po raz kolejny dziękuję naszym mieszkańcom, jesteście niesamowici! - mówi  prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Bank Żywności przeliczył pieniądze, które zostaną przeznaczone na pomoc dla mieszkańców Ukrainy. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 60 tys zł.

 Ale to nie koniec pomocy, jaka zostanie przekazana dla Ukrainy.

- W naszym magazynie mamy w tej chwili około 30 ton żywności długoterminowej, środków higienicznych i chemii domowej - mówi prezes Banku Żywności w Olsztynie, Marek Borowski. - W poniedziałek 7 marca dotarł do Olsztyna pierwszy tir z pomocą humanitarną z Norwegii.  I to nie koniec. Mamy podpisaną umowę na trzy takie transporty.

Czy warto pomagać? (Ukraina)

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Koncert "Olsztyn solidarny z Ukrainą". Ile pieniędzy udało się zebrać? [ZDJĘCIA]