Konkurs Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2022. Zgłoszenia ruszyły!

i

Autor: Wrota Warmii i Mazur Konkurs "Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2022". Zgłoszenia ruszyły!

Konkurs "Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2022". Zgłoszenia ruszyły!

2022-02-03 13:53

Pamiątka jest ważnym elementem promocji regionu, kreuje jego pozytywny wizerunek, popularyzuje tutejsze atrakcje i tradycje. Stanowi cenny podarunek z podróży, przywołuje wspomnienia i zachęca do ponownego odwiedzenia Warmii, Mazur i Powiśla. Zgłoszenia do kolejnej edycji konkursu "Pamiątka regionu Warmii i Mazur" organizowanego przez samorząd województwa właśnie ruszyły.

Konkurs jest organizowany przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego od 2007 roku. Do tej pory wpłynęło łącznie blisko 700 prac.

- W tym roku zmodyfikowaliśmy nieco regulamin naszego konkursu, bo prowadzony jest w dwóch kategoriach - tłumaczy Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. - Ideą pierwszej kategorii jest pozyskanie regionalnej pamiątki, która kojarzy się z naszym regionem, symbolizuje jego kulturę, tradycje regionalne i zwyczaje. Celem drugiej, którą nazwaliśmy „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię”, jest pozyskanie pamiątki związanej z Mikołajem Kopernikiem, jego życiem, dokonaniami oraz związkami z Warmią.

Przedmiotem mogą być: rzeźba i płaskorzeźba, grafiki, plecionkarstwo, kowalstwo artystyczne oraz wytwory rękodzieła artystycznego. Inicjatywa skierowana jest do pełnoletnich osób fizycznych, twórców i artystów, którzy prowadzą działalność gospodarczą samodzielnie lub są zrzeszeni w związkach i stowarzyszeniach.

W pierwszym etapie przedsięwzięcia w kategorii „Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2022” laureatom wybranym przez komisję konkursową zostaną przyznane nagrody pieniężne w wysokości: 4 tys. zł (nagroda I stopnia), 2,5 tys. zł (nagroda II stopnia) oraz 1,5 tys. zł (nagroda III stopnia).

Z kolei w kategorii „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię” laureatowi zostanie przyznana nagroda pieniężna w wysokości 4 tys. zł.

W drugim etapie konkursu - głosowaniu internautów zostaną przyznane w każdej kategorii główne nagrody pieniężne w wysokości 1,5 tys. zł każda.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2022 roku. Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia znajdziesz na stronie: Wrota Warmii i Mazur

Źródło: Wrota Warmii i Mazur

Cud w Katowicach. Chora na mukowiscydozę urodziła zdrowe dziecko
Źródło: Konkurs "Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2022". Zgłoszenia ruszyły!