Kortowiada 2018 scena główna

i

Autor: Andrzej Brzozowski Kortowiada 2018 - Scena główna na górce kortowskiej

Kortowiada 2022. Rusza sprzedaż karnetów, a studenci ujawniają kolejną gwiazdę

2022-02-22 12:00

Na nieco ponad trzy miesiące przed startem 61. Kortowiady do sprzedaży trafiły karnety na największy studencki festiwal w Polsce. Poznaliśmy też kolejnego artystę, którego usłyszymy na scenie olsztyńskich juwenaliów 4 czerwca w kampusie UWM.

Organizatorzy olsztyńskich juwenaliów odsłonili kolejną, tym razem już siódmą z piętnastu gwiazd największego festiwalu studenckiego w Polsce. Jest nią Tymek, czyli jeden z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia.

Kortowiada 2022 Tymek

i

Autor: RUSS UWM Kortowiada 2022 Tymek
Posłuchaj: Daria Bruszewska-Przytuła, rzeczniczka Kortowiady - „Tymek na Kortowiadzie. Ruszyła sprzedaż karnetów”

Tymek urodził się w 1994 roku w Opolu, ale wychowywał się we Włoszech. Kiedy wrócił do Polski, miał 17 lat. To wtedy zaczął tworzyć muzykę. Kilka lat później usłyszeliśmy go w „Kalendarzach”, utworze nagranym z Pokahontaz.

Solową karierę otworzył albumem „Jestem Tymek”. Płyta stanowiła zapowiedź pojawienia się artysty gotowego mówić własnym głosem.

Przełomem w karierze Tymka okazał się rok 2018. Teledysk do piosenki „Język ciała” był wyświetlany na YouTube ponad 150 milionów razy.

Popularność Tymka ma swoje odzwierciedlenie także w innych liczbach i rozmaitych rankingach. W 2019 roku był jednym z najchętniej słuchanych polskich artystów w serwisie streamingowym Spotify. Trzy z jego utworów uplasowały się wówczas także w zestawieniu 10 najpopularniejszych utworów.

Eska Summer City - Rekrutacja na UWM w Olsztynie

Do tej pory Tymek wydał sześć albumów, a wkrótce ma się ukazać kolejny. Wiele wskazuje więc na to, że uczestnicy tegorocznej Kortowiady będą mieli okazję poznać materiał z nowej płyty tuż po jej premierze.

Kultowe teksty z podwórka. Pamiętasz? Spróbuj je dokończyć!

Pytanie 1 z 12
...! Na bramkę!

Rusza sprzedaż karnetów na największy studencki festiwal w Polsce.

Bilety na 61. edycję Kortowiady dostępne są w sprzedaży internetowej od 22 lutego. Pierwsza pula karnetów jest tańsza. Dostępne są także ich dwie wersje: ulgowe (przeznaczone dla studentów i pracowników UWM) oraz normalne.Więcej informacji i regulamin sprzedaży biletów można znaleźć na stronie internetowej Kortowiady.

Kortowiadę poleca Radio Eska

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Biuro Prasowe Kortowiady

Źródło: Kortowiada 2022. Rusza sprzedaż karnetów, a studenci ujawniają kolejną gwiazdę [AUDIO]