Kortowiada 2022 w INNYM MIESIĄCU i DŁUŻEJ. To jednak nie wszystkie zmiany

2022-01-11 14:33

Kortowiada 2022. W tym roku organizatorzy zdecydowali się na kilka ważnych zmian. Dotyczą one przede wszystkim terminu, w którym odbędą się największe w Polsce studenckie juwenalia, liczby dni z koncertami na scenie głównej oraz miejsca wydarzenia. Szczegóły poniżej.

W tym roku organizatorzy Kortowiada zdecydowali się na kilka ważnych zmian. Po pierwsze, olsztyńskie juwenalia nie odbędą się, jak to zwykle bywało, w maju.  61. Kortowiada rozpocznie się 1 czerwca, a więc w dniu, w którym od ponad 20 lat świętujemy powstanie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wspólna zabawa potrwa aż do soboty 4 czerwca.

Zmiany dotyczą także scenerii, w której odbywać się będą koncerty. Uwielbiana przez studentów UWM Górka Kortowska, będąca wręcz symbolem Kortowiady, musi chwilowo odetchnąć od imprez, bo właśnie przechodzi gruntowną modernizację. Celem zaplanowanych dla niej zabiegów jest wzmocnienie podłoża, które pozostanie, oczywiście, naturalne. Poza zabezpieczeniem wzniesienia, specjaliści zajmą się także przygotowaniem infrastruktury i zaplecza technicznego, które pozwolą w przyszłości na sprawne i bezpieczne organizowanie wydarzeń na terenie Górki. W oczekiwaniu na zakończenie prac organizatorzy zabiorą uczestników wydarzenia w miejsce nie mniej urokliwe: na kortowską plażę.

– Zainspirowani potencjałem Kortowa, motywem przewodnim tegorocznej Kortowiady chcemy uczynić hasło „Green Camp”. To bardzo bliski nam temat, ponieważ nasza uczelnia określana jest często mianem „Zielonego Uniwersytetu”, promującego ekologię i działającego w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju – tłumaczy Piotr Wałejko, przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studentów UWM w Olsztynie. – Przygotowując nasz festiwal, dbamy o naturalne piękno naszego miasteczka. Juwenalia traktujemy także jako okazję, by pokazać wszystkim osobom spoza UWM zalety naszego kampusu. Planujemy zaproponować uczestnikom wydarzenia wiele form aktywności będących wskazówkami dotyczącymi tego, jak (i dlaczego) dbać o środowisko.

Kortowiada 2021. Enej na scenie

Kortowiada 2022 od czwartku do soboty

Kolejna nowość to większa liczba dni z koncertami na scenie głównej. Tym razem artyści będą na niej grać przez trzy dni (zamiast dotychczasowych dwóch), czyli od czwartku do soboty. Koncertów zaplanowano 15. Organizatorzy dążą do tego, by – jak zwykle – na scenie olsztyńskich juwenaliów pojawiali się artyści cenieni i reprezentujący różne gatunki muzyczne. Mogą sobie na to pozwolić, bo, co ważne, uczestnicy Kortowiady zawsze okazują się doskonałą publicznością. Wystarczy wspomnieć, że Kortowo gorąco i gościnnie przyjmowało zarówno legendarnego Krzysztofa Krawczyka, jak i debiutującego Matę, który na Kortowiadzie grał swój pierwszy koncert.

W zgodzie z tradycją festiwali, nazwisko kolejnych wykonawców, którzy swoimi występami uświetnią Kortowiadę w 2022 roku, organizatorzy będą podawać w regularnych, tygodniowych odstępach. Pierwsze z nich podane zostanie do publicznej wiadomości już za tydzień, 18 stycznia.

Podczas największego olsztyńskiego święta kultury studenckiej nie zabraknie także tradycyjnych i zupełnie nowych wydarzeń towarzyszących. W specjalnej strefie, za którą odpowiedzialna będzie Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM, zaproponowana zostanie cała gama konkurencji aktywizujących uczestników festiwalu. Wsłuchawszy się w głosy uczestników poprzednich edycji Kortowiady, organizatorzy zdecydowali się także na rozszerzenie formuły wydarzenia znanego pod nazwą Silent Party. Fani „cichych imprez” będą mieli okazję uczestniczyć w nich każdego dnia trwania muzycznego festiwalu w Kortowie, a więc od środy do soboty.

Kortowiada 2022

i

Autor: Biuro Prasowe Kortowiady

Kortowiada 2022. Kiedy rusza sprzedaż biletów?

Sprzedaż biletów na tegoroczne juwenalia UWM rozpocznie się 22 lutego. Warto zapamiętać tę datę, ponieważ w związku ze zmianą formuły Kortowiady, ich liczba będzie limitowana. Ale to nie wszystko: kupno biletów w przedsprzedaży to spora oszczędność. Specjalną promocję organizatorzy przygotowali także dla studentów olsztyńskiego Uniwersytetu: im zaproponowane zostaną bilety w niższych cenach.

Organizatorami 61. Edycji Kortowiady są Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (reprezentowany w tym zakresie przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego) oraz Fundacja Samorządu Studentów UWM.

Źródło: Informacja prasowa Biuro Prasowe Kortowiady

Źródło: Kortowiada 2022 w INNYM MIESIĄCU i DŁUŻEJ. To jednak nie wszystkie zmiany