Laboratorium Kryminalistyczne UWM będzie rozbudowane! Uczelnia otrzymała ponad 600 tys. złotych

2021-04-07 13:35 agada
Laboratorium Kryminalistyczne UWM będzie rozbudowane! Uczelnia otrzymała ponad 600 tys. złotych
Autor: UWM Laboratorium Kryminalistyczne UWM będzie rozbudowane! Uczelnia otrzymała ponad 600 tys. złotych

Wydział Prawa i Administracji UWM otrzyma ponad 600 tys. złotych na rozwój nowoczesnej infrastruktury naukowej. Dzięki tym środkom rozbuduje i zmodernizuje nowoczesną pracownię - Laboratorium Kryminalistyczne. O tym, kiedy nowe wyposażenie trafi do laboratorium, zadecydują terminy przetargów, ale już teraz wiadomo, że nie stanie się to wcześniej niż przed oddaniem do użytku nowej siedziby wydziałów, czyli w 2023 roku.

Studenci będą korzystać z rozbudowanej pracowni - Laboratorium Kryminalistycznego. Wydział Prawa i Administracji UWM  otrzyma na jej modernizację ponad 600 tys. złotych. Pieniądze pochodzą z programu „Uniwersytet Wielkich Możliwości” dotyczącego podniesienia jakości zarządzania procesem kształcenia i jakości nauczania, realizowanego na UWM od 2019 do 2023 r. a finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. - Będą to prawdopodobnie największe środki, które w 20-letniej działalności wydział uzyskał na aparaturę badawczą służącą dydaktyce - podkreśla uczelnia.

Pieniądze udało się uzyskać dzięki staraniom dr. hab. Jakuba Ziętego, prof. UWM, prodziekana ds. administracyjnych i organizacji procesu dydaktycznego, przy dużej pomocy Centrum Innowacji i Transferu Technologii. - NCBiR wyraziło zgodę na ujęcie w realizowanym już programie także działań związanych z rozwojem potencjału dydaktycznego nowego kierunku kryminologia - czytamy na stronie UWM.

Raport z Anteny godz. 10

- Chcemy studentom naszego nowego kierunku - kryminologii - zapewnić drogę dydaktyczną: od oględzin miejsca zdarzenia do wyroku sądowego. Sprzęt, który katedra ma w planach zakupić, obejmuje każdy z etapów tej drogi - tłumaczy dr hab. Denis Sołodow, prof. UWM, kierownik Laboratorium Kryminalistycznego. - Skorzysta z tego nie tylko kryminologia, ale też prawo, bezpieczeństwo wewnętrzne i administracja. To inwestycja przyszłościowa. Chodzi o cyberbezpieczeństwo - podniesienie świadomości informatycznej wśród studentów i naszych absolwentów. Taka jest wizja władz Uniwersytetu i naszego kolegium dziekańskiego. Laboratorium Kryminalistyczne zostanie doposażone w sprzęt komputerowy wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem oraz urządzeniami, które umożliwią prowadzenie zaawansowanych badań w obszarze cyberprzestępczości, zjawisk z zakresu patologii społecznych obecnych w sieci internetowej, dowodów cyfrowych oraz analizy informacji. Zasoby pracowni umożliwią przede wszystkim podniesienie atrakcyjności procesu dydaktycznego.

CZYTAJ TEŻ: Olsztyn. Narodowy Spis Powszechny 2021. Możesz spisać się w Urzędzie Miasta

O tym, kiedy nowe wyposażenie trafi do laboratorium, zadecydują terminy przetargów, ale już teraz wiadomo, że nie stanie się to wcześniej niż przed oddaniem do użytku nowej siedziby wydziałów, czyli w 2023 roku.

Na podst. UWM Olsztyn

Źródło: Laboratorium Kryminalistyczne UWM będzie rozbudowane! Uczelnia otrzymała ponad 600 tys. złotych
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany