Łoś zderzył się z BMW, sarna uszkodziła dwa auta. Niebezpieczne zdarzenia na mazurskich drogach [ZDJĘCIA]

2021-09-15 13:50 agada

Szczycieńska policja w ciągu minionej doby pracowała na miejscu dwóch zdarzeń drogowych z udziałem zwierzyny leśnej. W pierwszym przypadku kierujący pojazdem osobowym zderzył się z łosiem natomiast w drugim, jedna sarna uszkodziła dwa pojazdy osobowe. Szczegóły w artykule.

Niebezpieczne zdarzenia drogowe z udziałem zwierzyny leśnej miały miejsce we wtorek (14 września) w powiecie szczycieńskim. Do pierwszego doszło przed godziną 19.00 na trasie Szczytno - Jerutki. - Na prostym odcinku drogi z lasu wyskoczył łoś, który zderzył się z pojazdem osobowym marki BMW. 64-letni mieszczanie Gminy Świętajno nie doznał żadnych obrażeń, jednak jego pojazd został poważnie uszkodzony - informuje sierż. Izabela Cyganiuk, oficer prasowa KPP w Szczytnie.

Drugie zdarzenia miało miejsce przed godziną 20.00 na drodze krajowej numer 53 nieopodal miejscowości Jeruty. - 37-letnia mieszkanka Bydgoszczy, która podróżowała wraz z pasażerkami swoim pojazdem marki Skoda zderzyła się z sarną, która wybiegła z lasu. W skutek tego zderzenia zwierzę upadło na jezdnię. Jadący z naprzeciwka 44-letni mieszkaniec Olsztyna, który poruszał się z pasażerką pojazdem osobowym marki Peugeot z uwagi na brak możliwości wyhamowania najechał na zwierzę - informuje sierż. Izabela Cyganiuk.

Raport z anteny 15.09. godz.10

Osoby biorące udział w tych zdarzeniach nie doznały obrażeń i nie wymagały udzielenia pomocy medycznej.

- Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności podczas przejazdu przez tereny leśne. Należy bacznie obserwować pobocze oraz podróżować z prędkością umożliwiającą bezpieczne wyhamowanie i ominięcie zwierzęcia, które nagle pojawiło się na drodze - dodaje oficer prasowa.

Źródło: Łoś zderzył się z BMW, sarna uszkodziła dwa auta. Niebezpieczne zdarzenia na mazurskich drogach [ZDJĘCIA]