Luzowanie obostrzeń w Olsztynie. Dyrektorzy szkół czekają na konkrety [AUDIO]

2021-04-22 15:03 aka
Olsztyńskie podstawówki czekają na powrót uczniów
Autor: Anita Zalewska Olsztyńskie szkoły są gotowe na powrót do nauczania hybrydowego w najmłodszych klasac

Niby zielone światło dla szkół, a jednak powtórka z rozrywki… Minister zdrowia ogłosił podczas środowej konferencji (21.04 b.r.) możliwość powrotu dzieci do szkół. Przynajmniej częściowego, w trybie nauczania hybrydowego. Nie jest to jeszcze decyzja jednoznaczna i zobowiązująca dla dyrektorów olsztyńskich podstawówek. Czekają na stosowne rozporządzenie.

Sztuczne słońce do walki z koronawirusem | ESKA XD - Mobmania #20

Z podobną sytuacją władze olsztyńskich szkół podstawowych zmagały się przy ostatnim luzowaniu obostrzeń i częściowym powrocie do szkół. Po ogłoszeniu planu na konferencji, długo nie pojawiały się odpowiednie zapisy w ustawie, która jasno określałaby, jak dokładnie ma wyglądać organizacja nauki dzieci i pracy placówek. Niezbędne rozporządzenia pojawiały się w weekend poprzedzający wprowadzenia zmian lub nawet w poniedziałek, kiedy to już część uczniów powinna być w szkołach.

- Konferencja Ministra Zdrowia nie jest dla nas podstawą do tego, żeby uruchomić szkoły. Oczywiście, jesteśmy gotowi, żeby to zrobić, ale potrzebujemy rozporządzenia, które powie nam, ile dzieci ma przebywać w szkołach, czy mają być czynne świetlice, stołówki - tego wszystkiego nie wiemy. Czekamy na akt prawny, który rozwieje wszystkie wątpliwości – mówi Marta Bartoszewicz, rzeczniczka olsztyńskiego ratusza.

Posłuchaj: o uruchomieniu olsztyńskich szkół rzeczniczka ratusza Marta Bartoszewicz

W marcu, kiedy uczniowie klas 1-3 wracali do nauki w trybie hybrydowym, to dyrektorzy szkół podejmowali ostateczne decyzje, jak dokładnie ten tryb miał funkcjonować. Czy i tym razem tak będzie – okaże się w najbliższych dniach. Zgodnie z zapowiedzią ministra, najmłodsi uczniowie częściowo do szkół mają powrócić od poniedziałku 26. kwietnia. w naszym regionie ponownie ruszą też zakłady fryzjerskie i kosmetyczne.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Czy twoje dziecko ma problemy z nauką?

Pytanie 1 z 10
Czy dziecko z własnej inicjatywy rozpoczyna odrabianie lekcji?
Zdjęcie
Źródło: Luzowanie obostrzeń w Olsztynie. Dyrektorzy podstawówek czekają na konkrety [AUDIO]
Nasi Partnerzy polecają