Majówka 2021 w okolicach Olsztyna. Gdzie pojechać? Zobacz najciekawsze propozycje!

2021-04-29 22:14 aka

Padły kolejne propozycje luzowania obostrzeń, w majówkę jednak nie zaszalejemy. Hotele i pensjonaty nadal pozostają nieczynne. Wraz z olsztyńskimi blogerami spieszymy z pomocą i propozycjami, gdzie się ruszyć, żeby w okolicy Olsztyna ciekawie spędzić czas. Szalone Walizki zabiorą nas kilka, może kilkadziesiąt kilometrów poza miasto i pokażą niezwykle atrakcje tej okolicy.

Mięso ze zwierząt VS mięso z roślin [TEST] | ESKA XD - Fit vlog #21

Zgodnie z obostrzeniami, planujemy majówkę poza domem, ale bez noclegów. Są na Warmii i Mazurach (i to niedaleko Olsztyna) miejsca, które po pierwsze warto zobaczyć, a po drugie zapewnią Wam upragnioną chwilę relaksu. Jedziemy kilkadziesiąt kilometrów na zachód od Olsztyna.

Przygotowaliśmy listę takich miejsc rok temu, biorąc udział w akcji #PodrozujDoTutaj. 16 twórców internetowych ruszyło odkrywać okolicę swoich miast w promieniu 50 km. Pokazaliśmy tez sam Olsztyn, bo tu również można dobrze spędzić czas. W stolicy regionu warto się przejść Szlakiem Jakubowym, zajrzeć w okolice Jeziora Ukiel, czy skorzystać z Łynostrady, czy to pieszo, czy rowerem - mówi współautor bloga Szalone Walizki Jarosław Kowalski.

Tyle w wielkim skrócie o samym Olsztynie, mamy też propozycje jednodniowych, kilkugodzinnych małych wypadów w każdym kierunku. Podróżując na wschód warto odwiedzić niewielką wieś Silice.

W Silicach znajduje się niezwykle rzadkie w skali Europy skrzyżowanie piętrowe dwóch cieków wodnych. Akwedukt powstał na przełomie XIX i XX wieku. Dołem płynie Kanał Wiktorii a betonowym, górnym korytarzem powyżej – Kanał Elżbiety. Niemal po sąsiedzku warto zobaczyć jeszcze jedno miejsce, a mianowicie kościół w Raszągu, który wygląda jak z bajek Disneya – mówi bloger Jarosław Kowalski. Kierując się z Olsztyna na zachód nie możemy pominąć bardzo znanego miejsca, czyli Lawendowego Pola. Na tym nie koniec obowiązkowych punktów na Mazurach Zachodnich, do listy dołączają Kozia Farma w Złotnej oraz niezwykły o tej porze Rezerwat Sosny Taborskiej. Pobyt w tym miejscu gwarantuje upragniony relaks.

Chcesz poznać wszystkie propozycje na udana turystycznie majówki, bez noclegu poza domem? Posłuchaj koniecznie rozmowy Anity Zalewskiej ze współautorem bloga Szalone Walizki Jarosławem Kowalskim.

Posłuchaj: o majówce krok od Olsztyna rozmawiają współautor bloga Szalone Walizki Jarosław Kowalski i Aanita Zzalewska

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Na którym kontynecie leżą te miasta?

Pytanie 1 z 10
Na jakim kontynencie leży Moskwa?
Źródło: Majówka 2021 w okolicach Olsztyna. Gdzie pojechać? Zobacz najciekawsze propozycje!
Nasi Partnerzy polecają