Majówka na Warmii i Mazurach. Policja rozpoczyna patrole nad jeziorami [WIDEO]

Początek maja to jak co roku również początek sezonu wodnego na Warmii i Mazurach. O bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą, kąpiących się i uprawiających sporty wodne zadbają policjanci. Specjalnie przygotowane łodzie motorowe oraz radiowozy wyposażone w specjalistyczny sprzęt ratowniczy są już gotowe do użytku.

W tym roku służbę na wodzie i terenach przywodnych w województwie warmińsko-mazurskim pełnić będzie 56 policyjnych wodniaków. Do służby w patrolach wodnych skierowani zostali policjanci przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz posiadający specjalistyczne uprawnienia ratowników wodnych. - Dzięki temu funkcjonariusze są w stanie nie tylko szybko podjąć akcję ratowniczą, ale także udzielić pomocy osobie, która się topiła. Dodatkowo policyjni wodniacy systematycznie przechodzą szkolenia i ćwiczenia praktyczne, których celem jest doskonalenie i podniesienie umiejętności i bezpieczeństwa działań podejmowanych w trakcie służby oraz w sytuacjach prowadzenia akcji ratunkowych - informuje zespół prasowy warmińsko-mazurskiej policji.

Funkcjonariusze mają do dyspozycji 32 łodzie motorowe, a na brzegu radiowozy wyposażone w specjalistyczny sprzęt ratownictwa wodnego - rzutki ratunkowe, pasy ratownicze, boje ratownicze, liny asekuracyjne, kamizelki ratownicze oraz kamizelki asekuracyjne z rzutką ratowniczą.

ZOBACZ TEŻ: Majówka 2021 na Warmii i Mazurach. Gdzie warto pojechać? TOP 10 najlepszych miejsc [GALERIA]

- Policyjni wodniacy sprawdzać będą, czy osoby wypoczywające na wodzie respektują przepisy dotyczące stanu trzeźwości oraz czy posiadają stosowne uprawnienia do kierowania łodziami. Podczas służby na wodzie policjanci będą również uświadamiać żeglarzy o zagrożeniach, jakie niesie woda oraz o sposobie radzenia sobie w sytuacji kryzysowej - zapowiada policja.

Patrole spotkamy między innymi na takich jeziorach jak: Ryńskie, Tałty, Mikołajskie, Śniardwy, Bełdany, Czos, Wągiel, Święcajty, Stręgiel, Mamry, Dargin, Sztynorckie, Łabap i Dobskie.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Majówka na Warmii i Mazurach. Policja rozpoczyna kontrole nad jeziorami
Sonda
Jak zamierzasz spędzić tegoroczną majówkę?
Źródło: Majówka na Warmii i Mazurach. Policja rozpoczyna patrole nad jeziorami [WIDEO]
Nasi Partnerzy polecają