Policja Olsztyn - patrol wodny

i

Autor: KWP Olsztyn

Mazury: Niewinna zabawa może mieć tragiczny finał. Dziecko zranione śrubą silnika

2021-06-28 9:44

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku do którego doszło w niedzielę (27 czerwca) na jeziorze Bełdany na Mazurach. 5-latka ciągnięta na materacu za żaglówką została zraniona śrubą silnika. Śmigłowcem zabrana została do szpitala. Sternikiem jachtu był jej ojciec.

Zdarzenie miało miejsce w okolicach miejscowości Piaski na jeziorze Bełdany. Dziewczynka wraz z ojcem, babcią i dziadkiem wypoczywali na jachcie żaglowym. Przyjechali na Mazury z Warszawy. 5-latka płynęła na dmuchanym materacu doczepionym linką do jachtu. W pewnym momencie dziecko zsunęło się i wpadło do wody.

- Ojciec zatrzymał łódź i próbował wyciągnąć córkę - informuje Anna Szypczyńska z policji w Piszu. -  Ze wstępnych ustaleń wynika, że przez przypadek złapał za manetkę sterowniczą silnika zwiększając jego obroty. W tym momencie śruba napędowa rozcięła dziewczynce nogę.

- Załoga jachtu natychmiast powiadomiła o zdarzeniu służby ratunkowe i spłynęła do najbliższego portu. 5-latka śmigłowcem przetransportowana została do szpitala w Olsztynie. Załoga jachtu była trzeźwa. Dziewczynka miała na sobie kamizelkę ratunkową.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 25.06.2021

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Apelują też do wypoczywających na wodzie i nad wodą o zachowanie zdrowego rozsądku i odpowiedzialności. Niewinna zabawa może mieć tragiczny finał.

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Mazury: Niewinna zabawa może mieć tragiczny finał. Dziecko zranione śrubą silnika