Sport

Memoriał legendy Stomilu Olsztyn. „Wychowankowie Biedrzy” najlepsi [ZDJĘCIA]

2023-07-03 13:00

To było niesamowite piłkarskie spotkanie. W sobotę (1 lipca) na boiskach bocznych stadionu przy Piłsudskiego odbyła się V edycja Memoriału Andrzeja Biedrzyckiego. W turnieju upamiętniającym legendę Stomilu zagrało 16 zespołów. Piłkarze przyjechali m.in. z Mrągowa, Biskupca, Węgorzewa, Sierpca i Białegostoku.

Dobra atmosfera i okazja do wspomnień ikony olsztyńskiego klubu

- Tegoroczny turniej był wyjątkowy, bo zgłosiła się do niego rekordowa liczba 16 zespołów – mówi Igor Biedrzycki, starszy syn Andrzeja. - Emocji sportowych na zielonej murawie nie zabrakło. Memoriał to także okazja do wspomnień. Po raz kolejny pojawili się znajomi taty, przyjaciele i kibice. Cieszę się, że pamięć o tacie nigdy nie zginie. Za rok także zorganizujemy Memoriał w podobnym terminie – podkreśla Igor Biedrzycki.

To był mój drugi tata!

W gronie zawodników, którzy pojawili się na 5. Memoriale Andrzeja Biedrzyckiego był Piotr Skiba, który kilkanaście lat bronił bramki Stomilu Olsztyn.

- Andrzej Biedrzycki to był mój drugi tata, tak można powiedzieć – podkreśla Piotr Skiba. - Czas mija, a le on zawsze jest w naszym sercu. Emocje są zawsze duże, jak wspominam Andrzeja. Był pierwsza osobą, która wprowadziła mnie do piłkarskiej szatni. Pozwolił mi koło siebie siedzieć. Nauczył mnie jak dbać się o sprzęt piłkarski. Osoba taka jak Andrzej to się rodzi raz na milion – podkreśla Skiba.

Piłkarska rywalizacja

W finałowym meczu 5. Memoriału Andrzeja Biedrzyckiego, Wychowankowie Biedrzy wygrali z Vęgorią Węgorzewo po rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry było 0:0. Najlepszym piłkarzem Memoriału został jego wychowanek Piotr Karłowicz. Najlepszym bramkarzem uznano Marka Maleszewskiego z OKP Stomil Andrzeja, a najwięcej goli (5) strzelił Stanisław Klein z Vęgorii Węgorzewo.

Wyniki

1/4 finału:

  • Przyjaciele Biedrzy - Pisa Barczewo 0:1
  • Wychowankowie Biedrzy - Warmlift Oldboys Olsztyn 1:0
  • Falco Oldboys Olsztyn - OKP Stomil Andrzeja 1:1, k. 3:4
  • Oldboys Jonkowo - Vęgoria Węgorzewo 0:4

Półfinały:

  • Pisa Barczewo - Wychowankowie Biedrzy 0:2
  • OKP Stomil Andrzeja - Vęgoria Węgorzewo 0:0, k. 2:3 

Mecz o 3. miejsce:

  • OKP Stomil Andrzeja - Pisa Barczewo 1:2

Finał:

Wychowankowie Biedrzy - Vęgoria Węgorzewo 0:0, k. 4:3

Energa z Grupy Orlen sponsorem Stomilu Olsztyn

Mieszkaniec Wielkiej Brytanii to Brytyjczyk. A San Marino? Komentatorzy sportowi nie wiedzieli. Bardzo trudny QUIZ

Pytanie 1 z 11
Skoro o San Marino była już mowa, to jak nazwiemy obywateli tego kraju?
Źródło: Memoriał legendy Stomilu Olsztyn. „Wychowankowie Biedrzy” najlepsi [ZDJĘCIA]