Nowa hala Urania

i

Autor: Oskar Biedrzyński

inwestycje

Minął termin realizacji nowej linii tramwajowej oraz hali Urania. Sprawdzamy jak wygląda sytuacja z inwestycjami

2023-10-18 9:47

Dwie duże inwestycje w Olsztynie dobiegają końca. Zarówno hala Urania, jak i nowa linia tramwajowa miały pierwotnie zostać oddane 16 października. Okazuje się, że nie obyło się bez komplikacji.

Hala widowiskowo-sportowa Urania

W przypadku Uranii termin nie jest jeszcze do końca znany. Hala jest już praktycznie ukończona, o czym mieszkańcy mogli się przekonać podczas zwiedzania, które zorganizowało miasto. Oprócz głównej hali, nowy obiekt został wyposażony w najróżniejsze sale treningowe, 12-metrową ściankę wspinaczkową oraz lodowisko, które poza sezonem zimowym ma służyć jako wrotkowisko.

- Wykonawca przebudowy hali Urania wystąpił do nas z wnioskiem o aneks, który pozwoliłby mu na wydłużenie terminu realizacji tej inwestycji. Umotywował to faktem, że w trakcie trwania tych wszystkich prac, zlecaliśmy roboty dodatkowe i w związku z tym potrzebuje on teraz więcej czasu na dokończenie całego zadania. Aktualnie jesteśmy na etapie negocjacji, ale wiele wskazuje na to, że uda nam się dojść do porozumienia i gdy tak się stanie, to oczywiście poinformujemy o nowym terminie zakończenia kontraktu – mówi Marta Bartoszewicz, rzeczniczka olsztyńskiego ratusza.

Nowa linia tramwajowa

Jeżeli chodzi o nową inwestycje tramwajową, to planowano, że 16 października ruszą pierwsze testy linii z użyciem tramwajów. Jak się okazuje, tutaj również są lekkie opóźnienia, jednak nie takie, które wpłyną na termin oddania tramwajów do użytku mieszkańców. Miasto zapewnia, że 1 stycznia nowe linie zostaną włączone do regularnych rozkładów jazdy olsztyńskiej komunikacji miejskiej.

- Inwestycja tramwajowa jest już na finishu. Najbardziej uciążliwe prace za nami. Teraz skupiamy się na tym, żeby jak najszybciej zakończyły się wszystkie utrudnienia. Mobilizujemy naszego wykonawce, żeby otwierał ulice, dokańczał chodniki i ścieżki rowerowe, ale przede wszystkim, żeby dokończył rozwieszanie sieci trakcyjnych, które umożliwi nam rozpoczęcie próbnych przejazdów tramwajów – informuje Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza.

Zgadnij, o jakie miasto z Warmii i Mazur chodzi. Połowa punktów to już świetny wynik

Pytanie 1 z 10
Które miasto ma w swoim herbie postać św. Jakuba Starszego?
Źródło: Minął termin realizacji nowej linii tramwajowej oraz hali Urania. Sprawdzamy jak wygląda sytuacja z inwestycjami