Mistrzowie królowej sportu w Olsztynie! Wiemy kto pojawi się na Memoriale Zbigniewa Ludwichowskiego [AUDIO]

2022-08-31 13:40 Andrzej Brzozowski
Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego w Olsztynie
Autor: Andrzej Brzozowski Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego w Olsztynie

Tego sportowego spotkanie nie można przegapić! W niedzielę 4 września w Kortowie odbędzie się drugi Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego, przedwcześnie zmarłego trenera AZS UWM. Oprócz wychowanków znakomitego szkoleniowca wielu pokoleń biegaczy w imprezie udział wezmą gwiazdy "królowej sportu". Początek o godz. 15.

Zbigniew Ludwichowski zmarł 17 marca 2021 roku. Kilka miesięcy później w Kortowie odbył się pierwszy memoriał jego imienia. W Olsztynie pojawiło się kilkunastu czołowych polskich sportowców m.in. mistrzowie olimpijscy: Karol Zalewski, Dariusz Kowaluk, Natalia Kaczmarek oraz Tom Walsh z Nowej Zelandii, dwukrotny medalista olimpijski i mistrz świata w pchnięciu kulą.

- Głównym celem Memoriału jest oddanie hołdu wybitnemu szkoleniowcowi i wychowawcy wielu pokoleń biegaczy Zbigniewowi Ludwichowskiemu - mówi Szymon Niestatek, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki - Najpierw będą rywalizować dzieci, a od godziny 15 seniorzy, w tym medaliści olimpijscy z Tokio, a także medaliści z zakończonych niedawno Mistrzostw Europy w Monachium.

Po bardzo udanej pierwszej edycji w tym roku obsada zawodnicza jest jeszcze bardziej imponująca. Na stadionie zobaczymy: Natalię Kaczmarek, Gosię Hołub- Kowalik, Igę Baumgart-Witan, Aleksandrę Lisowską, Angelikę Sarnę, Karola Zalewskiego, Konrada Bukowieckiego, Kacpra Lewalskiego, Przemka Słowikowskiego czy Dominika Kopcia.

- Zapraszamy serdecznie kibiców, bo zwykle, żeby zobaczyć tej klasy zawodników, trzeba jeździć gdzieś po kraju czy świecie, a tym razem wystarczy pojawić się w Kortowie - podkreśla Niestatek.

Posłuchaj: Aleksandra Lisowska i Szymon Niestatek zapraszają na 2. Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego – rozmawia Andrzej Brzozowski
II Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego - studio eska
Autor: Andrzej Brzozowski W eskowym studiu Aleksandra Lisowska, Mistrzyni Europy w biegu maratońskim z Monachium i Szymon Niestatek, prezes Warmińsko-mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Dla fanów królowej sportu będzie to niespotykane wydarzenie w stolicy Warmii i Mazur. Mistrzowska obsada zawodników rywalizować będzie na dystansach: 100m K i M, 200m K i M, 300m K i M, 600m K i M, 3000m K i M.

Ponadto w planie jest konkurs pchnięcia kulą.

- Do Olsztyna przyjechałam w wieku 20 lat, i miałam to szczęście, że trafiłam do trenera Ludwichowskiego – mówi Aleksandra Lisowska, reprezentantka klubu AZS UWM Olsztyn lekkoatletka, Mistrzyni Europy w biegu maratońskim z Monachium 2022

- Wprowadził mnie w ten większy świat sportu. Był dla mnie ojcem, mentorem, przyjacielem i uważam, że to co teraz osiągnęłam to jest wielka zasługa trenera. Jestem mu bardzo wdzięczna i dlatego ten medal zdobyty w Monachium zadedykował właśnie jemu. Uważam, że wychował mnie na bardzo wspaniałego człowieka. Czuję się zaszczycona, że miała możliwość trenowania i byłam pod skrzydłami tak wspaniałego człowieka – podkreśla Aleksandra Lisowska.

II Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego - plakat
Autor: Andrzej Brzozowski II Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego

W niedzielę 4 września odbędzie się II Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego. Na stadionie lekkoatletycznym w Kortowie zamelduję się m.in. medalistki Mistrzostw Europy w Monachium: Aleksandra Lisowska, Natalia Kaczmarek i Małgorzata Hołub-Kowalik, ale także: Konrad Bukowiecki, Karol Zalewski i Kacper Lewalski. Początek o godz. 15.

Wydarzenie poleca Radio Eska.

I Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego w Olsztynie. Stadion sportowy w Kortowie. 31 sierpnia 2021

Wielki quiz o znakach zodiaku. Odpowiedz na te pytania, a my zgadniemy, jakim znakiem zodiaku jesteś

Pytanie 1 z 10
Jaka cecha charakteru najlepiej do Ciebie pasuje?
Nasi Partnerzy polecają