Modernizacja olsztyńskiej Uranii. Zdjęcia z placu budowy!

2021-11-16 22:53

Ta olsztyńska inwestycja budzi wielką ciekawość. Jest często obiektem fotografii, bo zmienia się z dnia na dzień i dotyczy kultowego obiektu. Rozbiórka Uranii dobiega końca, a wykonawca rozpoczął prac konstrukcyjne. Sprawdź, na jakim są etapie.

Modernizacja olsztyńskiej Uranii: byliśmy na placu budowy

Zmodernizowana, większa, ekologiczna Urania ma być gotowa jesienią 2023

Z każdym dniem postęp prac związany z powstaniem odnowionej hali jest coraz bardziej widoczny. Kończą się prace rozbiórkowe i powstają nowe elementy. Czas na budowie szybko płynie – potwierdza wykonawca nowej Uranii. Hala ma powstać od nowa w 21 miesięcy, co jest nie lada wyzwaniem. Prace idą zgodnie z planem, ale nie bez przeszkód.

Sytuacja w branży budowlanej jest trudna, nie jest łatwo o zakontraktowania materiałów oraz podwykonawców niezbędnych do realizacji tak dużego i złożonego przedsięwzięcia. - mówi rzecznik prasowy grupy Mirbud SA, Paweł Bruger. - Najbardziej widocznym elementem na placu budowy jest charakterystyczny pierścień i kolumny, czyli pozostałość po dawnej Uranii. Ta konstrukcja pozostanie i będzie wykorzystana przy wznoszeniu głównej bryły odnowionej hali. Zostanie powiększona o 12 metrów w porównaniu do tej poprzedniej, a w tej dodatkowej przestrzeni znajdą się dodatkowe pomieszczenia.

Posłuchaj: mówi rzecznik grupy Mirbud Paweł Bruger

Wykonawca rozpoczął wylewanie fundamentów na budowie pobocznych budynków, trwa też niezbędna wymiana gruntów, a także prace związane z instalacją gruntowego wymiennika ciepła. - Montujemy gruntowy wymiennik ciepła, poza tym na dachu lodowiska będą zamontowane panele energetyczne - mówi kierownik kontraktu, Andrzej Rosocha. - Cały system wentylacji, klimatyzacji będzie połączony w jeden organizm. Całość będzie bez wątpienia przyjazna środowisku.

Posłuchaj: o modernizacji Uranii mówi Andrzej Rosocha kierownik kontraktu Mirbud SA

10 ciekawostek o materiałach budowlanych

Pytanie 1 z 10
Z czego składa się stal?

Całość prac ma wartość prawie 195 mln złotych, z czego ponad 130 mln złotych to wsparcie unijne. Zmodernizowana, większa, ekologiczna Urania ma być gotowa jesienią 2023.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Modernizacja olsztyńskiej Uranii. Zdjęcia i wideo z placu budowy!