MRÓZ W MAJU? To nie żart! Synoptycy mają złe wieści dla mieszkańców Warmii i Mazur

Pogoda na majówkę. Ostrzeżenie IMGW dla Warmii i Mazur przed przymrozkami
Autor: pexels.com Pogoda na majówkę. Ostrzeżenie IMGW dla Warmii i Mazur przed przymrozkami

Majówkowy poranek będzie mroźny! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed... PRZYMROZKAMI dla północnej części kraju. Te wystąpią między innymi w województwie warmińsko-mazurskim. Miejscami spadek temperatury przy gruncie nawet do -3 stopni Celsjusza.

Mróz w maju? Niestety to nie żart. Pierwszy dzień maja, a dokładnie poranek pierwszomajowy będzie zimny. Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami dla części województwa warmińsko-mazurskiego. Dotyczy ono takich powiatów jak: bartoszycki, braniewski, Elbląg, elbląski, giżycki, gołdapski, iławski, kętrzyński, lidzbarski, mrągowski, nowomiejski, olecki, Olsztyn, olsztyński, ostródzki i węgorzewski. W tych rejonach prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -1°C, przy gruncie do -3°C.

Ostrzeżenie obowiązuje od późnych godzin wieczornych w piątek (30 kwietnia) do poranka w sobotę (1 maja). Jeżeli więc planujecie piątkowy wieczór spędzić na świeżym powietrzu, lepiej ubierzcie coś ciepłego. Przyda się też termos z gorącą herbatą!

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 30.04.2021

Szczegółową prognozę pogody na całą majówkę w województwie warmińsko-mazurskim znajdziecie w artykule: Pogoda na majówkę 2021 w warmińsko-mazurskim. Czy będzie ciepło? Prognoza IMGW

QUIZ. Polskie wesele bez tego się nie liczy! Znasz te weselne zwyczaje?

Pytanie 1 z 10
Młoda para jest witana na sali weselnej:
Źródło: MRÓZ W MAJU? To nie żart! Synoptycy mają złe wieści dla mieszkańców Warmii i Mazur
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany