Nad Warmię i Mazury nadciąga wichura. IMGW ostrzega! TEGO DNIA ekstremalnie niebezpieczna pogoda

i

Autor: Komenda Miejska PSP w Olsztynie Nad Warmię i Mazury nadciąga wichura. IMGW ostrzega! TEGO DNIA będzie ekstremalnie niebezpieczna pogoda

Nad Warmię i Mazury nadciąga wichura. IMGW ostrzega! TEGO DNIA będzie ekstremalnie niebezpieczna pogoda

2022-02-14 13:30

Kolejne wichury nadciągają! Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla całej Polski. Niebezpiecznie zacznie się robić już w nocy ze środy na czwartek. O szczegółach przeczytasz w artykule poniżej.

Druga połowa tygodnia niestety spokojna nie będzie. Synoptycy ostrzegają przed wichurami w całej Polsce. Na chwilę obecną mowa jest o dwóch uderzeniach wiatru — pierwsze ma nastąpić w czwartek, a drugie w sobotę. Uważać na siebie powinniśmy jednak już od środy. Właśnie tego dnia prędkość wiatru zacznie wzrastać - do około 60 km/h. W czwartek wiatr w porywach może osiągać do 90 km/h, a nad morzem nawet do 100 km/h.

Ekstremalnie niebezpieczna pogoda czeka nas jednak dopiero w sobotę. Wówczas prędkość wiatru może dochodzić w porywach do 110 km/h praktycznie w całym kraju. Występować będą przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie pojawiać się mogą burze.

Na szczęście w niedzielę pogoda zacznie się uspakajać. Prędkość wiatru zacznie szybko słabnąć.

Źródło: IMGW-PIB

Sedno Sprawy - Marcin Przydacz

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Nad Warmię i Mazury nadciąga wichura. IMGW ostrzega! TEGO DNIA będzie ekstremalnie niebezpieczna pogoda